bilet4
alo uçak bileti

Zonguldak THY uçak bileti ara

Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan ve diğer şehirlere göre nüfus rakamları çok daha az olan küçük ama değerli bir şehre doğru yola çıkmayı planlıyorsanız ilk tercihiniz Zonguldak ve ilk ulaşım biçiminiz de THY firmasının online arama ile de sunabileceği uygun fiyatlı uçak biletleri olsun. Bu şekilde paranız gezinize kalır ve siz de THY’nin uygun fiyatları vasıtası ile bir kez daha güzel bir yolculuk yapma şansı yakalarsınız.

O halde Zonguldak’ta gidebileceğiniz yerlere kısaca bir göz atalım… Mesela Halil Paşa Konağı’ndan bahsedelim. 19. yüzyıl mimarisinin en net örneklerinden bir tanesi olan bu konak 3 katlıdır ve sofalı planda hazırlanmıştır. Üstelik adını da aldığı Halil Paşa Karamanoğlu imzalı olması onu ayrıca ünlü bir yer haline getirmektedir. Zonguldak’ta gezilecek yer bitmez tabi ki. Ancak en azından birkaç ismi daha verelim. Köprülü Camisi, Cehennem Ağzı Mağaraları, Çayır Köy su Mağarası, Cumayanı Mağarası, Gökgöl Mağarası, Kızılcapınar Baraj Gölü ve Ulutan Baraj Gölü… Her birinin hem güncel hem de tarihsel olarak kendine göre bir hikayesi vardır. Ancak ne kadar okursanız okuyun gezip görmeniz kadar etkili olmayacaktır.

Bu arada Zonguldak’ın gemi ticareti yapılan bir liman ve maden kömürü işçiliği ile ünlü bir şehir olduğunu da hemen ekleyelim. Ayrıca bölgede Karadeniz İklimi’nin etkileri fazlasıyla hissedilmektedir. Bu yüzden de yılın herhangi bir zamanında buraya gidecekseniz yıl boyunca ara ara çok yoğun yağışların yaşandığını göz önünde tutmalısınız. Öte yandan Balkanlardan gelen soğuk havadan doğrudan etkilendiğini, bu yüzden de Karadeniz Bölgesindeki diğer şehirlere göre çok daha soğuk olabileceğini bilmenizde de fayda var. Ancak biraz daha yaz aylarına doğru giderseniz aynı soğuk havanın ılımanlaştığını da hissedebilirsiniz.

Son olarak da Zonguldak’ın yemek kültüründen bahsedebiliriz. Burada Karadeniz mutfağının unlu ve etli yemeklerinin neredeyse hepsini bulabilirsiniz. Fakat aralarında bazıları var ki tadına bakmadan dönerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Macar sarması, uğmaç çorbası, malay, bayram tiridi, pumpum çorbası, kıymalı ıslama (tirit), beyaz baklava ve kabuklu fasulye bunlardan sadece birkaç tanesidir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.