bilet4
alo uçak bileti

Yurt dışı çıkışlarınızda dikkat edin

Yurt dışı biletleri satın alınırken hangi kriterlere dikkat edileceği oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmakla birlikte, yolculuğun sorunsuz bir şekilde olması için oldukça önemli olmaktadır. Zira bilindiği üzere vizeler veya pasaport süreleri alınan yurt dışı biletlerine göre belirlenmektedir. Yurt dışı biletleri satın alınırken öncelikle bilet satın alma işleminizin ve bilet satın alacağınız hava yolunun ne kadar güvenli olduğu önemlidir, biletin ekonomik olması ikinci planda kalmaktadır. Ucuz olduğu için bilinmedik hava yolu firmalarından özellikle yurt dışı biletleri satın alınmamalıdır. İkinci olarak ise; biletlerinizi satın aldığınız hava yolu şirketinin sunduğu hizmetler araştırılmalıdır. Özellikle yurt dışı uçuşlarındaki bagaj hakkınıza dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Seyahat edeceğiniz ülke meşeli bir hava yolu firmasından uçak bileti almak istemeniz durumunda ülkemizin hava yolu şirketlerinden daha farklı bagaj kuralları politikaları izleyebildikleri için uçuş firmasının bagaj kurallarını okumakta fayda olacaktır.

Yurt dışı biletleri satın alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da uçak biletinizi online almanız halinde adınızı ve soyadınızı kimliğinizde yazdığı şekli ile girmenizdir. Türkçe karakterleri hava yolu firmalarının kabul etmediği belirin olduğu için isminizde “ş” harfi var ise bu “s” olarak yazmak zorunda kalacaksınız. Ancak sorun örneğin; “ı” yerine “y” harfini yazmış olmanızdır. Bu durumda özellikle yurt dışı uçuşlarında bahsedilen hususa çok dikkat edildiği için uçağa alınmama gibi bir durumunuz söz konusu olacaktır. Anılan nedenlerle yurt dışı biletlerini satın alırken acele etmeden ad soy ad ve diğer bilgilerinizi girmelisiniz. Biletinizi alırken yanlış bilgi girmişseniz derhal hava yolu firmasının müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz.

Yurt dışı biletleri alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise; şayet seyahat tarihleriniz esnek ise yurt dışı biletlerinizi erkenden almanızdır. Uçak biletleri uçuş tarihlerinden yaklaşık 9 ay öncesinde satışa sunulmaktadır. Bu biletlere yurt dışı uçak biletleri de dahildir. Bunun için sizlere uçuş ağlarının çok yoğun olmadığı tarihlerde seyahat etmenizi, hava yolu firmalarının kampanyalarından faydalanabilmek için erkenden rezervasyon yaptırmanızı önerebiliriz. Özellikle aktarmalı olarak gerçekleştirmek istediğiniz yurt dışı uçuşlarınızda erken rezervasyon halinde %30 ile %50 arasında kar elde edebilirsiniz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.