bilet4
alo uçak bileti

Ulusal Şirket THY Türk Hava Yolları uçuşları

Türkiye’nin ulusal hava yolu şirketi olan Türk Hava Yollarının yurt dışı uçuş noktaları Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey ve Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’dır. Türk Hava Yolları, dış hatlarda 139, iç hatlarda ise 42 noktaya ulaşım düzenlemekte olup toplam olarak 181 uçuş ağı ile en çok ulaşım ağı bulunan havayolu şirketleri arasında 3. Sırada yer almaktadır. 2017 Ekim ayı itibariyle yolcu ve kargo uçakları olmak üzere filosunu toplamda 336 adet uçağa tamamlamış olan THY, dünya çapında en prestijli şirketlerden biridir. Bunun yanı sıra, internet üzerinden yapılabilecek işlemleri de günden güne iyileştirerek yolculara daha kolay bir hizmet avantajı sunmaktadır.

Yurt dışı seferleri için uçak biletleri THY satış ofislerinden alınabildiği gibi, Türk Hava Yolları’nın internet sitesinden de kolaylıkla satın alınabilmektedir. Öncelikle, gidilmek istenen yer ve hangi gün gidileceği yolcu tarafından beyan edilmelidir. Varış noktasına, istenilen tarihte bulunan seferler birden fazla ise saat seçimi yapılır. Bilet alırken dönüş tarihi belliyse, bileti çift yönlü almak mümkün olmaktadır. Bütün bu işlemler internet üzerinden de yapılabilmektedir. Bilet alındıktan sonra uçuş saatinden bir kaç saat önce havaalanına giderek, bilet kontrolü ve check – in işlemi yaptırılmalıdır. Koltuk seçimi de check – in işlemi sırasında yapılmaktadır. Check – in, bilet satın alındıktan sonra online olarak da yapılabilmektedir.

Online yapıldığı takdirde e-mail adresine gelen barkod ile güvenlik kapılardan kolaylıkla geçerek bagaj teslimi yapabilmek mümkün olmaktadır. İnternet sitesi üzerinden veya THY’nin mobil uygulaması aracılığıyla bilet rezervasyonu da yaptırılabilmektedir. Özellikle seyahat planının aylar öncesinden belirlenmiş olması durumunda rezervasyon yaptırarak bileti daha uygun fiyatlarla satın almak mümkün olabilmektedir. Bununla birlikte, rezervasyon yapıldıktan veya bilet satın alındıktan sonra koltuk seçimi ek ücret karşılığında yapılmaktadır. Türk Hava Yolları, dönem dönem promosyonlu bilet imkanı sunmaktadır. İnternet üzerinden takip edilerek promosyonlu biletlere ulaşabilmek ve Türk Hava Yolları’nın internet sitesinden, yurt dışı uçuşlarının hangi noktalara olduğunu kolaylıkla öğrenebilmek mümkündür.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.