bilet4
alo uçak bileti

Ülke dışında uçakla gezilecek en güzel yerler

Yurtdışın gitmek söz konusu olduğunda günümüz itibariyle karşımıza çıkan en mantıklı yollardan birisi havayolu ulaşımı seçeneğidir. Yurt dışına tatile ya da iş amacıyla gitmek isteyen gezi severler çok detaylı bir araştırma yapmalıdır. Yurt dışı gezi planı yapacak olan gezi severlere bu yazımda en iyi 10 destinasyonu anlatmaya çalışacağım. Londra, bildiğiniz üzere İngiltere’nin başkenti ve en büyük şehridir. Aynı zamanda en kalabalık ve cazip kentidir. Londra’ da Tower of London, Londra Gözü, Bucking ham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve Tower Bridge gibi yerler görülmesi gereken yerler. Fransa’nın başkenti olan Paris’te gezilecek yerler listesinde mutlaka olmalıdır. Aynı zamanda modanın başkenti olan Paris’te tarihi ve şık binalar, kaldırım kenarı kafeler, küçük satış yerleri, tiyatrolar, parklar, müzeler, Barlar, gurme restoranlar ve sınırsız keşfedilecek yerler mevcuttur. Sıralanan bütün bu yerlere günümüzde havayoluyla gitmek mümkün olmaktadır.

Birçok irili ufaklı 1190 adacıktan oluşan Maldivler, havayolları vasıtasıyla gidilebilecek turizm cennetlerinden birisidir. Dünyada başka bir alternatifi olmayan doğasıyla muhteşem bir desti nasyon alanı olan Maldivler, Hint Okyanusu’nun muhteşem güzelliğiyle doyasıya, harika bir tatil yapmak isteyenlerin liste başıdır. İspanya’nın güzel bir şehri olan Barcelona’da yurt dışı gezisi düşünenler için iyi bir tercihtir. İskoçya’nın başkenti Edinburgh etkili atmosferiyle ziyaretçileri büyüleyen bir şehir. Buram buram tarih kokan, harika doğası, mimari yapısıyla çok etkileyici bir şehirdir. Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam’da çok ziyaretçi alan şehirlerden birisidir. Amsterdam’ın en ilginç özelliği ise su kanallarıyla sarmalanmış bir şehir olmasıdır. Amsterdam efsane şehir Venedik’e benzemesiyle ünlüdür. Venedik, kuzeydoğu İtalya’da kanallarla ayrılmış, köprülerle bağlı 118 adanın üstüne kurulan bir kenttir. Günümüzde ülkemizden belirtilen tüm adreslere uçakla gitmek mümkün olmaktadır.

Ayrıca Venedik, mimarisi, doğal güzelliği ve sanat eserleriyle meşhur ve Dünya Mirasları listesinde olan bir şehirdir. Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Aynı zamanda bir eyalet olan Berlin kozmopolit bir şehirdir. Yurt dışında yaşayan Türk nüfusunun en yoğun olduğu ve en kalabalık yabancı nüfusa sahip bir şehirdir. Şehrin mimarisi, sanat galerileri ve müzeleri bohem etkisini hala korumaktadır. Almanya ülkemizden en çok uçak seferlerinin düzenlendiği bir ülke olarak ön plana çıkmaktadır. Tayland’ın en çok turist çeken, en popüler adası Phuket yurtdışı tatili düşünecekler için muhteşem bir yer. Phuket’e dünyanın dört bir yerinden yoğun ziyaretçi gelmektedir. Amalfi Kıyıları, İtalya’nın hatta Avrupa’nın en özel tatil noktasıdır. Dik yamaçlara kurulmuş harika manzarasıyla, Akdeniz sahillerindeki plajları tatil için benzersiz özelliktedir. Sıralanan bütün bu bölgelere havayoluyla gitmek mümkün olmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.