bilet4
alo uçak bileti

Ucuza THY ile uçmanın adımı

THY ile ucuza uçmanın en önemli adımı, bileti erken satın almaktır, eğer seyahat tarihi belirlenmiş ise uçuş tarihinden yaklaşık 27 hafta önce bilet fiyatları oldukça ekonomik olmaktadır.Millet olarak erken rezervasyon olgusu henüz tam olarak gelişmediği için % 57miz geç rezervasyon yaparak, ekonomik fiyatları kaçırmakta. Bilet almadan önce, seyahat tarihini kararlaştırmak, THY’nin kampanyalarından tam olarak faydalanmaya olanak sağlar.THY uçuştan yaklaşık 1 yıl önce, biletleri normal fiyatından yaklaşık üçte bir daha ucuz olacak şekilde kampanyalar düzenlemektedir. Kampanyada satılan koltuklar dışındaki koltuklar ise, uçuş zamanına yaklaştıkça artmaktadır.Özellikle yurtdışı uçuşlarında, uçuştan yaklaşık 170 gün önce alınan biletler ekonomik olurken, yurt içi biletlerde ise uçuştan yaklaşık 60 gün önce alınan biletler ekonomik olmaktadır.

Seyahat ederken zamandan ve konfordan vazgeçemeyenlerin tercihi olan uçak ile yolculuk, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmekte, ekonomik bilet almak içinse erken mi davranmak gerekir, yoksa son dakika fırsatlarını mı değerlendirmek gerekir sorusu oldukça kafa karıştırır. Bu sorunun cevabı özellikle sık seyahat edenler için önemlidir, çünkü uçak bileti bazı durumlarda tüm seyahatin bütçesi kadar olabilmektedir.Ekonomik olarak uçak biletini satın almanın püf noktaları bilinirse, seyahat maliyeti düşürülebilir.Havayolları arasında bir dünya markası haline gelen THY ile uçuş diğer havayollarına göre daha konforlu ve maliyetlidir, yalnız bilet doğru zamanda satın alınırsa ucuza seyahat etmek mümkün olmaktadır.

Daha sonrasında yavaş yavaş fiyatlar artmaya başlamakta, uçuşa 1 ay kala ise rakamlar ortalama %40 oranında yükselmektedir.Son dakika ucuz bilet fırsatı genellikle 5 ve daha uzun saatli uçuşlarda olmaktadır.Özellikle uçuşa 1 hafta kala rakamlar en üst seviyelere gelmektedir.THY ile ucuz biletle uçabilmek için seyahat için düşük sezonların tercih edilmesi gerekir. Örneğin, haziran ve ağustos arası tatil dönemi olduğu için talep yüksektir dolayısıyla da rakamlar yüksektir. Bu yoğunluğun öncesi mayıs ve eylül aylarında seyahat etmek daha ekonomiktir.THY ile ucuz uçmanın bir diğer yolu ise, hafta içi uçmak. Özellikle Perşembe gidiş ve Çarşamba geliş şeklinde alınan biletler diğer günlere göre % 21 oranında daha ucuz olmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.