bilet4
alo uçak bileti

Uçakla Avustralya ya kaç saatte gideriz

Uçakla Avustralya Kıtasına seyahat söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçeneğin çıktığını söylemek mümkün olmamaktadır. Zira Avustralya Kıtası, ülkemize çok uzak bir mesafede olan bir kıtadır. Bundan olayı uçak dışında farklı alternatiflerin bulunmadığını söylemek yanlış olmakla birlikte en akıllıca seçeneğin uçakla seyahat etmek olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Ülkemizden 12.455.32 KM uzaklıktaki bu kıta, uçuş mesafesi bakımından da ülkemize çok uzak bir kıta konumundadır. Ülkemizle Avustralya Kıtası arasındaki uçuş mesafesi, 17 saat 47 dakikalık bir süreyi içine almaktadır. Görüldüğü üzere ülkemizle Avustralya Kıtası mesafe uçakla bile oldukça uzun sürmektedir. Bu noktada yolculuğun konforlu sürmesi şart olan bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira diğer türlü ülkemizden Avustralya Kıtası’na yolculuk oldukça meşakkatli olabilmektedir.

Ortalama 700 km/h hızında seyahat eden bir uçak 17 saatin üstünde bir süre içerisinde Avustralya kıtasına gidebilmektedir. Ülkemizden Avustralya’ya aktarmalı uçuşlar mevcut olmaktadır. Aktarmalı uçuşlarda ise bu yolculuk süresi çok daha uzun sürebilmektedir. Uçuş süreleri hesaplanırken esasında ilk kıstas direk uçuşların bulunup bulunmamasıdır. Bu noktada direk uçuşların var olması demek, yolculuğun daha kısa süreli olarak yapılması anlamına gelmektedir. Şayet aktarmalı bir uçak seferi mevcutsa, yolculuk süresinin çok daha uzun süreciğini söylemek mümkün olmaktadır. Ayrıca uçakların hız kabiliyeti de uçuş süresini doğrudan etkileyebilmektedir. Bu doğrultuda hem uçak firmalarının gelişmesi hem de uçak teknolojisinin gelişim göstermesi, önceki dönemlere nazaran çok daha hızlı uçak seferlerinin yapılmasını mümkün kılmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak günümüzde ülkemizden Avustralya’ya seyahatin çok daha hızlı bir şekilde yapıldığını söylemek mümkün olmaktadır.

Ülkemiz ile Avustralya arasındaki uçuş mesafesinin hesaplanması için havayolu firmalarının sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra internet üzerinden konuyla ilgili olarak yapılan bir araştırma bu sorunun yanıtını oldukça kısa bir sürede öğrenmeyi mümkün hale gelmektedir. Yakın zamana kadar Avustralya’ya ülkemizden seyahat etmek güç bir olay iken günümüzde çok daha rahat ve konforlu bir şekilde bu yolculuğun yapılabildiğini söylemek mümkün olmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.