bilet4
alo uçak bileti

Uçakla Antarktika kıta bölgesine gitmek

Uçakla Antarktika Kıtasına gitme fikri, oldukça ütopik oldukça sıra dışı bir fikir olarak değerlendirilmekle beraber, maceralı bir yolcuğu da beraberinde getirmektedir. Uçakla seyahat etmek olgusunun ilk ortaya çıkışından günümüze kadar geçen süre içerisinde çok geniş bir yelpazede uçak yolculuklarının değiştiğini ve gelişim gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır. Bu bağlamda dünyanın hemen her bölgesine uçakla seyahat etmenin mümkün olduğunu söylemek mümkün bir olaydır. Antarktika Kıtası, pek çok insanın merak ettiği bir soğuk kıta olarak tanımlanmaktadır. Soğuk kıta aynı zamanda pek çok farklı macerayı da beraberinde getirmektedir. Bu durumdan kaynaklı olarak hemen her yıl dünyanın pek çok bölgesinden pek çok insan bu kıtayı ziyaret etmek istemektedir. Bu durum ülkemizde de geçerli olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Antarktika Kıtası, bir devletin olmadığı dolayısıyla bir hükümetin de olmadığı bir kıta olarak tanımlanmaktadır. Bu kıtanın yönetimi uluslar arası antlaşmalar çerçevesinde gerçekleşmektedir. Soğuğun başkenti olarak tanımlanan kıta, uzunca süreden beri ziyaret edilen bir kıta olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Buzlar kıtasının daimi ev sahipleri konumunda olan foklar ve balinalar, buraya gelen turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu doğrultuda Antarktika Kıtası’na doğrudan uçuş yapan havayolu firmalarının bulunduğunu söylemek mümkün olmamaktadır. Antarktika Kıtası’nı ziyaret etmeyi planlayan bireyler daha çok Yeni Zelanda üzerinden bu kıtaya geçiş yapmaktadır. Yeni Zelanda’dan sonra yaklaşık olarak 10 saat daha yolculuk yaptıktan sonra buzlar ülkesine varmak mümkün olmaktadır. Bu durum ülkemiz için de geçerli olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Antarktika toprak kütlesinin tamamı karla kaplı bir kıtadır. Bu durum kıtaya havayoluyla ulaşımı güçleştirmektedir. Ayrıca hava sıcaklık değerlerinin sürekli farklılık göstermesi ve çoğu zaman sıfırın altında bir sıcaklık değerinin bulunması, bölgeye yapılan uçak seferlerinin zorlu bir yolculukla sonlanmasına neden olmaktadır. Ülkemizden Antarktika Kıtası’na gitmek için öncelikle Yeni Zelanda’ya gitmek gerekli olmaktadır. Sonrasında Yeni Zelanda’da verilen molanın ardından buzlar kıtasına gitmek mümkün olmaktadır. Antarktika penguenleriyle ve diğer doğal varlıklarıyla her zaman insanların ilgisini çekmeye devam etmektedir. Bu durum bölgeye yapılan havayolu seyahatlerini de olumlu etkilemektedir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.