bilet4
alo uçak bileti

Uçak biletlerinde olan kriterler nedir

Yurt içi biletleri satın alınırken hangi kriterlere dikkat edilmesi gerekir? Sorusu sıkça sorulan sorulardan olup, yurt dışı biletleri dâhil olmak üzere bilet alırken sonradan sıkıntı yaşamamak için bazı hususlara dikkat edilmelidir. Yurt içi uçak biletleri son derece düşük fiyatlara inince, ucuza bulduğu biletleri kriterlerine dikkat etmeden alanlar, hava limanına gittiklerinde bazı hoş olmayan durumlarla karşılaşabilmektedir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için bilet alırken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir ki rahat, hızlı ve konforlu ulaşım sağlansın. Birinci mevzu havayolu firmasının uçak filosunun genç ve kaliteli olması bilet fiyatlarını değiştirmekte, ucuz olsun diye güvenilir olmayan filosu yaşlı ve kalitesiz havayolu firmalarının tercih edilmemesi gerekir.

İkinci husus ise biletin şehrin doğru havalimanına alındığından emin olunmalıdır, bazı şehirlerde birden fazla havalimanı olabildiği için İstanbul’daki Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları gibi yanlış havalimanına alınan bilet yolcuya sıkıntılar yaşatabilir. Sabiha Gökçen’den yapılacak yolculuk dikkat edilmeden Atatürk Havalimanı’ndan alındıysa yolcunun uçağı kaçırma ihtimali oldukça fazladır. Üçüncü dikkat edilmesi gereken mevzu; alınan biletin şartları okunup, şartlar iyice anlaşıldıktan sonra alınmalı çünkü bazı firmalar check-in, bagaj işlemleri ve yemek ücretlerini biletin fiyatına dâhil etmemektedir. Bu hizmetleri almak isteyen yolcunun bilet fiyatının üstüne bu hizmetler için ek ücretler ödemesi istenir ki bu durumda ucuz diye alınan biletin fiyatı can sıkabilecek kadar yükselebilmektedir.

Dördüncü husus, satın alınan biletin başka birine devredilmesi mümkün olmadığından isim, soyisim girilirken doğru kişi adına alındığına ve bilgilerin doğruluğuna özen göstermek gerekmektedir. Ad ve soyadın anlamını tamamen değiştirmeyecek küçük hatalar problem olmasa da uçağa alınmama durumunun olabileceği bilinmelidir. Beşinci husus; yurt içi bilet fiyatlarında, tatil ve özel günlerde talepten dolayı artış olacağından seyahat tarihlerini esnek tutarak promosyon biletlerini havayolu firmalarının mail adreslerine eklenerek takip etmek gerekir. Aylar öncesinden planlanan tatillerde indirimli promosyon biletleri ve firmaların kampanyalarını kullanarak cazip fiyatlı uçak bileti bulma imkanını kaçırmamak doğru bir kararken, hafta içi uçuşlarının daha ucuz olduğu da unutulmamalıdır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.