bilet4
alo uçak bileti

Uçak biletlerinde bir kaç öneriler sizlerle

Yurt içi sefer düzenleyen havayolu şirketlerinden uçak bileti alınmak istendiğinde dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Öncelikle web siteleri, ya da mobil uygulamalar aracılığıyla gidilmek istenen güzergahta hangi firmaların sefer düzenlediğine bakılmalıdır. Bu firmaların güvenli olup olmadığına dair kapsamlı bir araştırma yapmakta fayda vardır. Aynı rota üzerinde sefer düzenleyen firmalar arasında ciddi derecede fiyat farkları görülebilmektedir. Bunun başlıca sebepleri arasında kaliteli havayolu şirketlerinin daha genç ve yeni uçak filosuna sahip olması, deneyimli personelleri ile kaliteli hizmet sunması yer almaktadır. Dolayısıyla sunulan hizmetlere paralel olarak bilet fiyatları da artış göstermektedir. Bu bağlamda herhangi bir sorun yaşamamak için bilet tercihinde bulunurken fiyat konusunda daha dengeli karar vermekte ve firmanın prestiji hakkında bilgi edinmekte fayda vardır.

İstanbul üzerinden gerçekleştirilecek seferlerde hangi havalimanına bilet alındığına dikkat edilmelidir. Hem Atatürk Havalimanı hem de Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden yurtiçi seferleri gerçekleştirildiği için sefer günü doğru havalimanında olmak uçuş saatini kaçırmamak adına önemlidir. Son zamanlarda havayolu şirketleri özel koltuk seçimi, ekstra bagaj hakkı, check-in işlemleri ve kabin içi servis hizmetleri gibi uygulamaları bilet fiyatlarına dahil etmemekte ve bu nedenle fiyatlar çok daha ucuz görünebilmektedir. Bu neden bilet satın alırken uçuş şartlarını detaylı bir şekilde öğrenmekte fayda vardır. Çünkü sonradan bu hizmetleri uçak biletine eklemek istendiği zaman çok daha yüksek paralar ödenebilmektedir. Uçuşa son 2 gün kala koltuk seçimi işlemleri online olarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Online check-in yapmak, ekstra diz mesafeli koltuk veya cam kenarı koltuk gibi özel seçimler yapma hakkını sağlamakta ve bu da yapılacak seyahati daha keyifli bir hale getirebilmektedir. Uçak biletlerinin başka bir kişiye devredilmesi mümkün olmadığından bilet satın alırken doğru ismin girildiğinden emin olunmalıdır. Girilecek yanlış isim sonucu uçağa giriş yapmak engellenebilir ve müşteri hizmetleri ile görüşülmesi gerekebilmektedir. Bilet satın alırken PNR kodu ve bilet numarasını kaydetmekte yarar vardır. Böylelikle kontuar alanında işlemlerin daha kısa sürede halledilebilmesi mümkün hale gelmektedir. Son olarak uçuş saatinden en az 1 saat önce kontuar alanında bulunmak, uçağı kaçırmamak adına çok önemlidir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.