bilet4
alo uçak bileti

Türkiye tarihi güzellikleriyle gezilecek bölgeler

Ülkemizde son zamanlarda uçakla seyahat etme önemli bir aktivite olmakla birlikte pek çok gezide uçakların tercih edilmeye başlandığını da söylemek mümkün olmaktadır. Hepimizin aklına günübirlik gezi deyince yaşadığımız şehirlere yakın yerlerde oto mobille gidip dönebileceğimiz günübirlik yerler geliyor, halbuki ülkenin bir diğer ucuna günü birlik gitmek mümkün. İhtiyacımız olan tek şey planlı bir şekilde uçak biletlerimizi erken almak. Ülkemizde birçok şehre sabah erken saatte gidip akşam en geç 24’te dönebileceğimiz fiyatı uygun uçak seferlerini bulmak mümkün. İlk önce İzmir tarihi, sosyal yaşamı ve yemekleriyle meşhur en nadide şehirlerimizden biridir. Kadifekale, Kordonboyu, Karşıyaka, Kuş Cenneti, Teleferik, Çeşme, Urla mutlaka görülmeli. Kars Türkiye’ de uçakla gidebileceğimiz en uç noktalardan biridir. Kars doğası, tarihi ve yemekleriyle en favori doğu kentidir. Sadece yörenin lezzetleriyle süslenen köy kahvaltısı için bile Kars’a gidilebilir.

Trabzon’da Ayasofya Müzesi ve Sümela Manastırı mutlaka görülmeli. Akçaabat Köftesi ve Morina Balıkçısı ve alışveriş için Kemeraltı’nı ziyaret edebilirsiniz. Diyarbakır’da Surp Girapos Kilisesi, Ulu Camii, Meryemana Kilisesi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, On Gözlü Köprü, Gazi Köşkü, Dağkapı Meydanı’ndaki çarşı görülmesi gerekir. Eskişehir ülkemizin özünü kaybetmeden çağdaşlaşan kentlerine çok iyi bir örnektir. Eskişehir’de Porsuk çayı kıyıları,222 Park, Regülatör, Bademlik, Odun pazarı, Yunus Emre Külliyesi, Nasrettin Hoca’ nın Evi, Porsuk’taki Aşk Adası, Kent park, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan, Doktorlar caddeleri şehrin nabzının attığı yerler. Gaziantep tarihi, yemekleri ve sosyal yaşamıyla çok güzel bir kenttir. Kebapları, kat meri, tatlıları favoridir. Yemek için Kalealtı ve Tahmis Kahvecisi özel yerler. Zeugma Mozaik Müzesi, Yesemek Heykel Atölyesi, Almacı Pazarı mutlaka görülmelidir.

Bodrum bir yarımada ve orada eğlencede, sessizlikte mevcuttur. Herkese hitap ede bilen bir yer. Bodrum’da yöresel kahvaltılar meşhur. Bodrum Kalesi,Marina,Barlar Sokağı, Halikarnas, Zeki Müren’in Evi, Yalıkavak, Gümbet, Turgutreis, Bitez, Türkbükü görülmesi gereken yerler. Ankara başkentimiz ve başkente yakışır sosyal yaşamı, tarihi ve yemekleri meşhur. Ev yemekleri için Ulus, Mantı için Çankaya, kebapları için Seyranbağları’nı tercih edebilirsiniz. Anadolu Medeniyetleri, Etnografya Müze si,İlk Meclis Ulus’ta gezilebilir.Alışveriş için Çıkrıkçılar Yokuşu ve Kale çevresi idealdir.Anıtkabir ve merkezde Gençlik Parkı gezilmesi gereken yerler.Kızılcahamam, Gölcük, Kırıkkale görülmesi gerekir. Karadeniz’de görülmesi gereken en keyif li şehirlerden biri Sinop. Sinop kalesi, Çarşı, Erfelek ilçesi görülmelidir. Günümüzde sıralanan bütün bu bölgelere uçakla seyahat etmek mümkün olmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.