bilet4
alo uçak bileti

Trabzon Yaylaları ve Gezi Turları

Karadeniz bölgesinin en gelişmiş kentleri arasında yer alan ve gerek doğal gerek tarihi yapıları ile ön plana çıkan Trabzon kentinde özellikle doğaseverler için aradıkları ortamı sunan bölge yaylaları ile birlikte gezi turları kapsamında farklı noktalar ziyaret edilmektedir. Turistik keşifler için en uygun dönemin yaz ayları olduğu yörede görülmeye değer yerlerin başında Çaykara ilçesinde bulunan ve sıradağların içerisinde yer alan Uzungöl, Ortodoks mezhebine mensup Hristiyan halk kitleleri için önemli bir merkez olarak kabul gören Sümela Manastırı ve Atatürk’ün Trabzon ziyareti sonrası dönüştürülen Atatürk Köşkü bulunmaktadır. Trabzon bölgesindeki havalimanına iç ve dış hat seferleri sayesinde kolay bir şekilde ulaşabilmek mümkündür. Bölge turizminin haricinde balıkçılık ve tarım sektörleri de halk için önemli gelir kaynakları arasında yer almakta olup çay ile fındık başta olmak üzere çeşitli ürünler yetiştirilmektedir.

Trabzon şehrinde Sürmene ve Uzungöl gibi doğa ile iç içe merkezlerde hizmet veren konaklama tesisleri bulunduğu gibi şehrin farklı noktalarında cazip bedeller ödeyerek kalınabilecek oteller de mevcuttur. Yöredeki popüler oteller arasında Bulvar Palas Hotel, Zorlu Grand Hotel ve Kalepark Hotel bulunmaktadır. Yöre mutfağında balıkçılık sektörünün gelişmiş olması nedeniyle et yemekleri başta olmak üzere tatlı ve sebze seçenekleri tadılmaya değer yiyecekler arasındadır. Trabzon mutfağında öne çıkan yiyecekler arasında mısır unu ve tereyağı ile yapılan Muhlama, Akçaabat yöresine has bir şekilde yapılan Akçaabat Köftesi ve kapalı şekilde servis edilen Kıymalı Pide bulunmaktadır. Trabzon gece hayatında farklı seçenekler yer almakta olup keyifli vakit geçirebilmek mümkündür.

Şehrin farklı noktalarında bulunan Şişman Pub, English Pub ve Mey Bar gibi mekanlarda gerçekleştirilen aktiviteler sayesinde soluksuz eğlence olanakları vaat edilmektedir. Yörede Hıdırellez Bayramı ve Şalpazarı Ağasar Kültür Şenliği gibi etkinlikler yılın belli dönemlerinde geniş katılım ile düzenlenmektedir. Trabzon şehrinde alışveriş yapmak isteyen ziyaretçiler için bakır objeler ve kumaş ürünlerin satışa sunulduğu hediyelik eşya dükkanları mevcut olup Kunduracılar Caddesi noktası ön plana çıkmaktadır. Bölgeye komşu kentler arasında Rize ve Giresun gibi yerler bulunmaktadır. Özellikle son dönemde Arap dünyasından gelen turistlerin etkisiyle bölge turizminde önemli gelişmeler meydana gelmektedir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.