bilet4
alo uçak bileti

Teşvik için sunulan uçak kampanyaları

Hava yolu şirketleri müşterilerine daha fazla uçuş yapmaları, uçuş kolaylığı sağlamak ve hava yolu ile yolculuk yapmalarına teşvik etmek için kampanya seçenekleri sunmaktadırlar, kampanyalı uçak biletlerini alan yolcular ise bu işten karlı çıkmaktadırlar. Örneğin Ankara’dan yurtdışında bir yere gitmek isteyen bir yolcu normal şartlarda ortalama 250 liraya alacağı bir bileti kampanya dahilinde yüzde 30lara varan indirimli ücretlerle sahip olabilmektedirler. Bu indirimler sayesinde kar elde eden yolcular daha fazla uçuş yapma imkânı bulabilmektedirler. Hava yolu şirketleri çeşitli kampanyalar düzenleyerek müşteriler tarafından tercih edilmelerine zemin hazırlarlar, çok fazla hava yolu şirketi vardır. Hava yolları şirketleri rekabet içerisinde oldukları için en fazla indirimi yapmaya çalışmaktadırlar.

Hava yolu şirketleri belirli günler için ve belirli saatler için de kampanya yapmaktadırlar. Örneğin yılbaşında ekstra indirim yaparak müşterilerini o gün yolculuk yapmaya teşvikte bulunurlar. Kampanyalı olarak uçuş yapan yolcular yılda 10 adet uçuş yapıyorlar ise neredeyse 2-3 tane uçuşları ücretsiz olarak gelmektedir ve kar elde etmektedirler. Kampanyalar dâhilinde gidiş bileti alana dönüş bileti ücretsizdir durumları da vardır. Gidiş biletini alarak dönüş biletini promosyon olarak alan yolcular maddi açıdan büyük avantaj elde etmiş olurlar. Kış aylarında hava yolu ile seyahat etmek müşteriler tarafından çok fazla tercih edilmez.

Kış aylarında hava yolu şirketlerinin gelirleri az olduğu için çok fazla indirimli olan ücretlerle kampanya düzenleyerek uçuş ve müşteri sayılarını arttırırlar. Bu avantajı kaçırmak istemeyen yolcular ise kara yolu ve demir yolu yolculuğunun zamansal olarak uzun olmasından dolayı hava yolu ile seyahat etmenin daha uygun olacağını düşünürler ve tercih ederler. Hava yolu ile seyahat etmek zamandan tasarruf etmemizi sağlamaktadır. Kara yolu ile yolculuk edildiğinde Ankara – İstanbul arası 5 saatleri bulurken hava yolu ile 1 saat gibi bir zaman almaktadır ve hava yolunu tercih edenlere kar sağlamaktadır. Kampanyalı uçak biletini de beraberinde alan yolcular hem zamandan tasarruf etmiş olur hem de maddi açıdan daha fazla tasarruf etmiş olur.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.