bilet4
alo uçak bileti

Şubelerden alınan uçak bileti uygun mudur

İnternetin ve teknolojinin gelişmediği geçmiş dönemlerde sadece şubelerden alınan biletler için günümüzde yurt içi biletleri sadece şubelerden mi satın alınır sorusuna verilecek birçok alternatif cevap vardır. Teknolojiye ayak uyduramayanlar için hala tek kapı olan şubelere ulaşım büyük şehirlerde bazen zor olduğundan, internetten sunulan farklı imkânların olması hayatımızı ve yolculuk hazırlıklarını pratik ve hızlı çözmek için büyük kolaylık olmaktadır. Daha kolay, hızlı ve pratik ve birden fazla hava yolu şirketini karşılaştırarak en ucuz bileti almak için kurulan bilet siteleri ve mobil uygulamalarını kullanmanın güvenliğini sorgulayan kişilerin bu site ve uygulamaların, ileri teknolojik alt yapı ve özel güvenlikleri ile kurulduklarını unutmamaları gerekir.

Yurt içi biletlerini sadece şubelerden almak şartı bundan 5-6 yıl öncesinde kaldı, internette sunulan site ve mobil uygulamalarında temel olarak dikkat edilmesi gereken husus, bilet alınacak sitenin tercih edilen ve güvenlik sisteminin yüksek olmasıdır. Bilet siteleri ve mobil uygulamaları otobüs, tren biletleri için de kullanılmaktadır. Online bilet alma konusunda güvenlik tereddüdü olan kişilerin, 3D güvenlik katmanını kullanan, yani müşterinin kart bilgilerine ulaşmayıp, kişiyi direk ve sadece bankayla birleştirerek ödeme yaptırdığı sistemin olduğu sitelerden bilet almaya dikkat etmelidir. Bilet sitesinin, açık adresi, iletişim bilgileri açık olarak varsa, kayıt numarası ve web sitesinin çalışma sistemi ayrıntılı anlatılıyorsa bilet alırken kaygı duymaya gerek yoktur.

Online bilet satış sitelerinin bir özelliği de, şubelerden bilet alan kişilerin tercih sebepleri olan, akıla takılan soruların sorulabileceği ve verilen cevaplarla yönlendirme yapan yardımcı personel gibi destek hattının bulunmasıdır. Herhangi bir karışıklık veya yanlış bir işlem yapıldığında, problem destek hattının yönlendirmesiyle çözümlenmekte, bilgisayar ve internet gibi hızlı iletişim aracı kullanıldığından alınmak istenen uçak bileti ve diğer biletler hakkındaki sorulara daha hızlı cevap verilmektedir. Akıllı telefonlara yüklenen mobil uygulamalar da internetteki bilet satış siteleri gibi hatta onlardan daha pratik kullanımı olduğundan ve her daim bilet alacak kişilerin yanında bulunduğundan, şubeye ve acenteye gitme zahmeti olmadan daha hızlı bilet alımını gerçekleştirmektedir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.