bilet4
alo uçak bileti

Sivas – İstanbul Uçak Bileti Ara

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Sivas halkı aile bireylerini gezmek ve ticari işlerini gerçekleştirmek veya turistik gezi için İstanbul şehrine uçakla yolculuk yapmaktadırlar ki yolculuğun bileti için ara butonuna ihtiyaç olacaktır. Uçak ile yolculuk hızlı ve rahat olduğundan dolayı Sivas ile 893 kilometre kadar uzaklıkta bulunan İstanbul arasındaki yolculuk için satış sitelerinde bulun ara butonu tıklanarak yolculuğa ait bileti bulma ve alma fırsatı bulunabilir. Sivas şehrinde bulunan Nuri Demirağ Havalimanı’ndan İstanbul şehrinin Sabiha Gökçen Havalimanı ile Atatürk Havalimanı’na uçak seferleri yapılmaktadır. İki rota arasındaki uçak seferleri Türk Hava Yolları, Anadolujet ve Pegasus Havayolları tarafından sağlanmaktadır. Gün içerisinde İstanbul’a toplam 5 seferden biri seçilerek ulaşım gerçekleştirilebilir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na sadece Türk Hava Yolları firmasından sabah 08.05 ile akşam 18.50’de uçak bileti bulunabilir. Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise Pegasus Havayollarından sabah 08.20 ile akşam 22.10 saatlerinden veya Anadolujet firmasından ise öğle 15.20 saatlerinden biri seçilerek yolculuk yapmak mümkündür. Normal hava şartlarında Sabiha Gökçen’e uçak yolculuğu ortalama 1 saat 25 dakika sürerken, Atatürk Havalimanına 1 saat 40 dakika sürmektedir. Direkt olarak yapılan bu yolculuklar farklı şehirler görmek isteyenler tarafından aktarmalı olarak da gerçekleştirilebilir. Yolculuğun bilet fiyatları ise 67 TL ile 307 TL arasında değişmektedir. Erken rezervasyon yapıldığı takdirde karayolu ulaşımı fiyatına havayolu ulaşımı yapma gibi fırsatlar yakalanabilir.

İç Anadolu Bölgesinin Konya’dan sonra yüzölçümü olarak ikinci büyük şehri olan Sivas, İstanbul’a en fazla göç veren kentler arasında bulunduğundan diğer şehirlere göre uçuş sayısı daha fazladır. Yaz aylarında iki şehir arasında yapılan seyahatin yoğunluğu arttığından talebe göre uçuş sayıları da artırılmaktadır. Kış ayalarında yoğun kar yağışı ile bilinen Sivas, yaz aylarında da sıcakları ile bilinmektedir. Şehirde görülmesi gereken yerlerin başında UNESCO Dünya Miras Listesinde bulunan Divriği Ulu Camii gelir. 4 Eylül’de yapılan kongrenin binası, Kangal Balıklı Kaplıcaları, Çifte Minare, Gök Medrese gezilmesi gereken yerlerdendir. Aşık Veysel’in vatanı olan şehrin en ünlü yemeği Madımak, katmer ve köftedir. Ayrıca dünyaca bilinen Kangal Köpekleriyle de ünlüdür.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.