bilet4
alo uçak bileti

Roma – Ankara Uçak Bileti Fiyatı

İtalyan başkenti Roma ile ülkemizin başkenti Ankara arasında seyahat etmek isteyen kişiler tarafından alınacak uçak bileti tercih edilecek olan hava yolu şirketinin uygulamış olduğu politikaya göre farklı fiyatlarda olabilmektedir. Uçak bileti için ödenmesi gereken ücret Ankara ile Roma arasında yapılacak olan seferin aktarmalı ya da aktarmasız olmasına göre de değişmekte ve bundan dolayı yolcular daha az ücret ödemek için burada bahsedilen temel hususlara dikkat etmesi gerekmektedir. Bunların dışında Roma’dan ya da Ankara’dan bilet alınması dahi fiyatları ciddi olarak etkilemektedir çünkü İtalya’da geçerli para biriminin Euro olması fiyatların biraz daha fazla olmasına neden olurken Ankara’dan giderken ödenmesi gereken ücret nispeten daha düşük olmaktadır.

Dünyanın en güzel kentlerinden bir tanesi olan Roma ile Ankara arasında direkt seferler yapılmamakta ve yolcular mecburen aktarmalı seferleri tercih etmek durumunda kalmaktadır. Aktarmalar ise büyük çoğunlukta İstanbul’da yapılırken yolcular buradan diğer kente geçmektedir. Dünyanın en güzel kentlerinden bir tanesi olan Roma tarih boyunca kendi adını taşıyan imparatorluğa başkentlik yapmış ve bundan dolayı da burada çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Bunların başında Kolezyum gelmekte ve kente gelen turistlerin tamamı burayı mutlaka ziyaret etmektedir. Milattan sonra 72 yılında inşa edilen yapı günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Bunun dışındaki bir başka tarihi yapı ise Roma Forumu’dur. Burası imparatorluk boyunca yaklaşık 1000 yıl kullanılmıştır. Siyasi ve ticari bir merkez olarak hizmet veren forum yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkarılmıştır.

Ülkemizin başkenti olan Ankara’da da gezilecek çok sayıda yer bulunurken Roma’da olduğu gibi tarihi yapılar yoktur. Bunun nedeni ise tarih boyunca çok önemli bir kent özelliğine sahip olmayan Ankara, Cumhuriyet döneminde başkent ilan edilmiş ve daha sonra gelişmeye başlamıştır. Ankara’da yer alan en önemli yapılardan bir tanesi Ankara Kalesi’dir ki buranın önemli bir kısmı günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Bir başka önemli nokta ise Mustafa Kemal’in mezarının da içinde bulunduğu Anıtkabir’dir. Farklı yapısı ve öneminden dolayı insanlar tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.