bilet4
alo uçak bileti

Rize Ankara Uygun Fiyatlı Uçak Biletleri

Rize ilinden Ankara iline uçakla seyahat etmek isteyenler kuruluşu eskiye dayanan iç ve dış hatlar olarak hizmet veren Trabzon havalimanını kullanarak istedikleri tarih gün ve saatte uygun fiyatlı biletlere sahip olarak aktarmasız şekilde Rize ile Ankara Esenboğa Havalimanı arası uçuş süresi ortalama bir saat 15 dakika sürecek olan uçuşa hazır olmaktadır. Gidiş- dönüş fiyatlarını kampanyalı olarak sunan firmaların Rize-Ankara ortalama gidiş-dönüş uçuş 100-150 TL civarında uygun fiyatlarla bulunabilmektedir.

Rize ile Doğu Karadeniz bölgesindeki 331.041 nüfuslu bir ildir. Yüz ölçümü 3920 km2 olan şehir Roma ve Bizans İmparatorluğu’nun izlerini taşır. Malazgirt Savaşı’ndan sonra Türktoprakları sayılan şehir Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı topraklarına alınmıştır. Turizm açısında gelişmiş olan şehir çay üretiminde Türkiye’de başta gelen ildir. Çaycılığın yanı sıra balıkçılık da gelişmiştir. Yeşil yaylaları, doğal güzellikleri ve lezzetli mutfağı sayesinde bölgeye çok sayıda vatandaşın akın etmektedir.

Gelenekleri Türkiye’nin kültürel yapısını en iyi şekilde yansıtmakta olup folklor oyunları da zaman zaman gerçekleştirilmektedir. Rizeliler kendilerine özgü kıyafetler kullanarak geleneklerini hala yaşatmaktadır. Rize ortalama yağışların en fazla olduğu illerdendir. Tarımın gelişmesinde yağışların etkisi bulunmaktadır. Rize’nin geleneksek tatları ise hamsikoli, hamsili pilav, pekmezli kabak, hamsi çorbası, hamsi çığırtası, korkoto çorbası, çumur, pepeçura, damat lokumu, kocakarı gerdanı, kabak sütlacıdır.

Şehrin gezilip görülmesi gereken yerleri ise Ayder Yaylası, Rize Müzesi, Zil Kalesi, Rize Kalesi, Anzer Yaylası, Ovit Yaylası, Arapdüzü Mesire Alanı, Ziraat Çay Bahçesi, Elevit Yaylası, Fırtına Deresi, Ağaran Şelalesi, Kıble Dağı Camiidir. Ayder Yaylası, kaplıcaları ile tanınmakla beraber yaz sezonlarında festivallerin düzenlendiği 1300’lü yıllarda kurulan bir yayladır. Zil Kalesi’nin yapılış zamanı net olarak bilinmemektedir. Fırtına deresi yamaçlarına kurulan Zil Kalesi yaklaşık 100 metre yüksekliktedir. Rize Kalesi, şehir merkezinde bulunarak kahvaltı ve çay içim mekanın bulunduğu bir yer olarak çay keyfi yaparken manzara keyfini de sunmaktadır. Rize Müzesi, içerisinde çeşitli arkeolojik eserleri barındıran tarihi olarak zengin bir müzedir. Elevit yaylasında ise ağustos aylarında yapılan şenliklerle horonları ile ünlü yörenin kültürü yansıtılmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.