bilet4
alo uçak bileti

Promosyonlu THY biletleri ne zaman tükenir

Havayolları yaklaşık bir yıl evvelden fiyatları sisteme girmeye başlar ve 5-10 koltuk promosyon olup diğer koltukların fiyatları birden yükselir. Az miktarda olan promosyonlu biletleri tükenmeden satın almak için acele etmek gerekir, bu yüzden de seyahat tarihini belirlemek ya da tarihi esnek tutmak gerekir. THY’nin yurtdışı ucuz biletleri uçuştan yaklaşık 170 gün önce en düşük rakamlarda olurken yurtiçi biletleri ise yaklaşık 60 gün önce en ucuz seviyede olmaktadır.Uçuşa bir ay kala bilet fiyatları yaklaşık % 40 artarken, son bir hafta kala ise rakamlar en üst seviyeye çıkmaktadır.Bunun yanında yapılan araştırmalara göre THY’de promosyon biletler uçuştan yaklaşık 27 hafta önce olmaktadır.

Kısıtlı zamanı olan, ya da yollarda vakit kaybetmek istemeyen, konforlu ve hızlı seyahat etmek isteyenlerin tercihi havayolu ile ulaşımdır, özellikle de sık seyahat edenlerin önemsedikleri noktaların başında ekonomik bilet gelir, çünkü ulaşıma çok para harcamak istemezler, havayolu ile ulaşıma talep gün geçtikçe artmakta, dolayısıyla da firmalar, çeşitli kampanyalar uygulamaktadır. Havayolu ile ulaşım deyince akla ilk gelen THY’dir. Bir dünya markası olan THY ile uçmak ayrıcalıklıdır çünkü, firma, seyahatlerin hayal edildiği gibi gerçekleşmesine olanak sağlayan bir havayoludur. Havayolunun sunduğu kampanyalar dolayısıyla ekonomik fiyatlara bilet satın almak mümkündür, ayrıca avantajlı fırsatlardan yararlanmaya olanak da sağlar.

Bu dönemde alınan ilk biletler promosyon olup oldukça ekonomik olmaktadır. THY’nin ekonomi sınıfı, comfort sınıfı ve business sınıfı için ekonomik fırsatları bulunmaktadır.Ekonomik alınan bu biletler sayesinde tüm sınıflarda hoş ikramlı, eğlenceli ve rahat bir seyahat edilebilir. Miles & Smiles kartları ile uçak bileti satın almak, biletlerin daha da uygun fiyata alınmasını sağlamaktadır, bu kartlar THY’nin yolcuları için özel avantajlı kartları olup seyahatin yaklaşık % 25 civarında daha uyguna gelmesini sağlar.Ayrıca promosyon biletlerin büyük bir kısmında esneklik olmadığı için, iptal, tarih değişikliği gibi durumlarda bilet yanmaktadır. Promosyon olarak ucuza alınan biletin en büyük riski budur. THY diğer firmalardan ayrılarak promosyon biletlerin alan vergisinin iadesini yapmaktadır

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.