bilet4
alo uçak bileti

Pegasus Erzurum Uçak Bileti

Kullandığı “Low Cost” yöntemi sayesinde uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Pegasus her geçen gün genişlettiği uçuş ağına uzun süre önce eklediği Erzurum şehri için uyguladığı uygun uçak bileti fiyatlarıyla sıkça tercih ediliyor. Halen lüks ve pahalı olduğu düşünülen uçak bileti konusunda Pegasus uyguladığı strateji sayesinde Erzurum da dahil olmak üzere bu algıyı yıkıyor. Uçak bileti fiyatlarında kimi zaman şaşırtacak düzeyde kampanyalar ve düşük maliyetli seçenekleriyle Pegasus her geçen gün artan bir ilgiyle büyüyor. Esas Holding bünyesinde 2005 yılında kurulan şirket en hızlı büyüyen özel havayolu şirketleri arasında yer alarak ülkemizin dünyada temsilinde de önemli bir rol üstlenmektedir.

Doğu Anadolu’nun kadim şehri Erzurum’a en uygun uçak bileti ile gitmişken, seyahatinizin içeriği ne olursa olsun şehir hakkında bilmeniz ve görmeden gelmemeniz gerekenleri de bu yazıya eklemek sanırız faydalı olacaktır.

• Abdurrahman Gazi Türbesi; Palandöken Dağı’nın eteklerinde bulunan türbe Hz. Muhammed’in sancaktarlığını da yapan bir sahabeye aittir. Erzurum valisi Yusuf Ziya Paşa’nın hanımı tarafından 1796 yılında yaptırılmış ve yanında bir de cami ilave edilmiştir.
• Ahmediye Medresesi; Şehir merkezinde bulunan ve kolayca gidilebilen medresenin yapımı 1314 yılına dayanır. İlhanlı egemenliği zamanında yapılmış olan medrese 13 ve 14. Yüzyıl kapalı avlu medrese tipinin örneklerinden biridir.
• Atatürk Evi Müzesi; 19. Yüzyılın sonlarına doğru konak olarak inşa edilen yapı milli mücadele döneminde Atatürk ve arkadaşlarının Erzurum’da ki faaliyetleri esnasında kendilerine tahsis edilmiş ve Erzurum Kongresi çalışmaları buradan yürütülmüştür. 1984 yılında Kültür Bakanlığı’na devredilmesiyle birlikte müze haline getirilmiştir.
• Erzurum Kalesi; tarihi milattan önce bin yılına kadar uzanan kale ilk olarak Urartular tarafından yapılmış, bugünkü hali ise 415 yılında Bizanslılar tarafından inşa edilmiştir. Şehir merkezinde yer alan kaleye ulaşım son derece kolaydır.
• Yakutiye Medresesi; Erzurum’un önde gelen simgelerinden biridir. Kapalı avlu medrese tipinin Anadolu’da bulunan en büyük örneğidir. Şehir merkezinde bulunan yapı 1310 yılında İlhanı sultanı Olcayto tarafından Hoca Yakut Gazani’ye yaptırılmıştır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.