bilet4
alo uçak bileti

Ordu Gezilecek Yerler Bilgileri

Ülkemizin dereleri ile meşhur şehri olarak bilinen Ordu sadece dereleri ile sınırlı kalmaz yaylaları ormanları şelaleleri gezilecek tarihi doğa mucizesi yerleri ile görsel bir şölen sunar. Resim tablolarını andıran tabiatı, teleferikle daha da muhteşem bir hal alan doğa manzaraları, milattan önceye dayanan tarihi kalıntıları, sıra sıra uzanan dağları ile tabiat harikası haline gelen Ordu gezilecek yer bilgileri hususunda oldukça avantajlı bir şehirdir.

Karadeniz bölgesinin Orta ve Doğu Karadeniz kısmını kaplamaktadır. 1920 senesinde Trabzon’dan ayrılarak il statüsüne kavuşan şehir, 719 bin nüfusa sahiptir. Ordu’nun yüz ölçümü 5963 km2 dir. Hitit dönemine de şahitlik etmiş şehir, milattan önce 15 bin yılına uzanan çok eski bir tarihe sahiptir. Şehrin eşsiz mazarasının tadını çıkartmak için Ordu Boztepe teleferiği bulunmaktadır. Bu teleferik sayesinde, Ordu merkezden Boztepeye kadar 509 metre yükseklikte gezinti yapabilirsiniz. Ordu Perşembe Yaylası, tam bir resim tablosu denebilecek kusursuzlukta görüntüye sahip. Perşembe yaylası, menderesleri ile birlikte yeşil bir mucize sunuyor. Ordu Ulugöl, ormanlarla çevrili ördek avı yapılabilen kamp için uygun bir göldür. Bir kuş cenneti olan Hoynat Adası ise tepeli karabatların ülkede tek yuva yaptığı yer özelliğine sahiptir. Karaoluk Çiseli şelalesi, Ordu’nun tabiatina renk katan yerlerdendir. Deniz feneri ve kilise bulunduran Yason burnu, Rumlara kadar uzanan bir tarihe sahiptir.

Ordu’nun bir diğer tarihi kalıntılarından biri de Ünye ilçesinde bulunan Ünye Kalesi’dir. Kale içerisinde aynı zamanda Kaya Mezarlıkları da bulunmakta. Ordu göllerine değinirsek, bu göllerden biri Gaga gölüdür. Gaga gölü, Fatsa ilçesi sınırları içerisinde, fındık bahçeleri ile çevrilidir. Çambaşı yaylası, Karabük ilçesinde, 1850 metre yükseklikte bulunan, tam bir köy hayatı atmosferi veren ,yazın bile dağlarının başında kar görülen, Ordu doğa mucizelerindendir.
Tiyatroları ile düzenli bir etkinlik medeniyyetine sahip Ordu, aynı zamanda halk oyunları, çalgı aletleri ile de bilinmektedir. Horon, kıyı ilçelerinin en meşhur oyun havalarındandır. Bağlama, kemençe, klarnet diğer adıyla grnata çalgısı, yörenin bilinen çalgı aletlerindendir. Ordu’ya hava ve kara ulaşımları mevcuttur. Ordu-Giresun havaalanı, şehir merkezinden 18 km uzaklıktadır. Havaalanına ulaşım, servis ve otobusle sağlanmaktadır. Aynı zamanda, Ordu’da konaklamanız açısından bir çok oteller de bulunmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.