bilet4
alo uçak bileti

Muğla plajları gezilecek yerler hakkında

Türk turizminin etkili şehirleri arasında yer alan Muğla gezilecek yerler hakkında da etkili bir kent olduğundan dolayı plajları, mesir alanları ve piknik alanlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Muğla plajları gezilecek yerler hakkında çok sayıda farklı kaynaklardan bilgi edinmek günümüz itibariyle mümkün olmaktadır. Muğla şehri özellikle yaz aylarının başlamasından sonra nüfusunu katlamaktadır. Bu noktada kente yerli ve yabancı çok sayıda turist gelmektedir. Deniz, güneş ve kum şehri olarak tanımlanabilecek Muğla, yaz turizminin önemli bir merkezi olarak tanımlanmaktadır. Muğla Şehrinin hem doğal güzellikleri hem de tarihi eserlerinin sayısının fazla olması, turizm açısından kentin önemli bir avantajı olarak tanımlanmaktadır. Muğla geleneklerini kaybetmemiş bir yöre olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir. Doğal olarak bu durum kenti ziyarete gelenlerin ilgisini de çekmektedir.

Trafik plakası 48 olan Muğla’nın telefon kodu ise; 0252 ile başlamaktadır. Kentin toplamda 13 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler ise; Dalaman, Ortaca, Menteşe, Köyceğiz, Ula, Seydikemer, Yatağan, Datça, Milas ile Kavaklıdere’dir. Söz konusu ilçelere Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi önemli turizm merkezleri de şehrin ilçeleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin en uzun sahil şeridine sahip olan kent, Akdeniz ile Ege Denizi ile çevrilmiş durumdadır. Temelde ekonomik faaliyet olarak kentte turizm görülse de bölgede tarımsal faaliyetler de yürütülmektedir. Yine Yeniköy Termik Santrali ile Yatağan Termik Santrali şehirdeki önemli tesisler arasında gösterilmektedir. Bundan dolayı kentte sanayi sektörünün de etki alanını sürekli geliştirdiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Muğla arıcılık faaliyetinin yoğun olarak yapıldığı bir ilimizdir. Yine özellikle kentte narenciye yetiştiricili etkili bir şekilde yapılmaktadır. Bunun yanı sıra zeytincilik bölgenin temel geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Bununla birlikte şehirde yer alan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne kayıtlı olan öğrenci sayısı 40 binden fazladır. Böylece Muğla tam bir öğrenci kenti hüviyetine de kavuşmuş durumdadır. Bütün bunların yanı sıra şehirde çok sayıda antik müze, antik tiyatro, ören yeri ve sualtı müzeleri bulunmaktadır. Bütün bu özellikleri kentin turizm noktasında etkili bir şehir olmasını mümkün kılan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.