bilet4
alo uçak bileti

Manisa THY uygun fiyatlı uçak bileti

Bu yaz ki tatil planlarınız için tarih belirlemiş ve Manisa ilini ilk rotanız olarak seçmişseniz THY bu şehir için son derece uygun fiyatlı ve ekonomik özellikte uçak bileti sunmakta hatta zaman zaman düzenlediği kampanyalar ile de bu fiyatları neredeyse yarı yarıya düşürmektedir. O zaman ne yapıyoruz? Bu yaz Manisa için uçak bileti almadan önce kesinlikle THY’nin fiyatlarına bir göz atıyoruz.

Ege Bölgesi’nde yer alan Manisa’da 17 adet ilçe bulunmakta ve neredeyse hepsinde gezilecek en az bir tarihi yapıya rahatlıkla rastlanılabilinmektedir. Ancak biz bugün en ünlülerine değineceğiz. Mesela söze Sart Antik Kenti ile başlayabiliriz. İçinde bulunan minimal kiliseleri, Artemis Tapınağı, sinagog, dükkanlar ve altın arıtımevi ile tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarabilen antik kent bu kadar yakınınızda iken gezip görmenizde fayda var. Kazıları hala devam etse de orada görüp görebileceğiniz çok şey olduğuna bizler eminiz. Devamında ise Manisa Kalesi’ne çıkabilirsiniz. Spil Dağı eteklerinde konumlanan Manisa Kalesi tarihi özellikleri bir yana sağladığı eşsiz manzara ile de yerli ve yabancı birçok turistin beğenisini kazanmıştır. Hazır Manisa Kalesi demişken, kaleye yakın olan Spil Dağı Milli Parkı’na da gidebilirsiniz. Burada hem derin vadiler ve dere yataklarının keyfini çıkarabilir hem de biraz mola vererek dinlenme şansı bulabilirsiniz. Biz kısaca anlattık ama siz detaylı şekilde gezmek isterseniz bu iki alan tüm gününüzü alacaktır.

Bir sonraki gün ise Kurşunlu Kaplıcaları’na gidebilirsiniz. Bozdağ’ın eteklerinde ısının etkisi ile fokur fokur kaynayan bir dere içinde bulunan kaplıcalar size muhteşem bir “Yalancı Cennet” havası yaşatabilir. Ve tabi ki Kula Evleri… Bundan 200 – 300 yıl kadar öncesine kısa bir yolculuk yapmak istiyorsanız burayı da ziyaret listenize ekleyin. Evlerin hepsi ahşap ve iki katlıdır. Zamanının izlerini yani Osmanlı dokusunu taşımaktadırlar. Tipik bir Türk Evi tadında olan bu evler mimari açıdan oldukça sağlam kaldıkları için de gittiğinize değecek bir görünüme sahiptirler. Ayrıca hepsinde aynı biçimlerde avlular ve sokağa bakan bir adet pencere mutlaka bulunmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.