bilet4
alo uçak bileti

Malatya İndirimli Anadolujet Uçak Bileti Al

Anadolujet her Türkiye de her bölgeye uçak bileti al sitelerinden ulaşabilir ve Malatya Havalimanı da hemen hemen her ilden indirimli direkt uçuşlar gerçekleştirmekte olup İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerden 200 ile 600 TL arası bilet bulabilirsiniz. Malatya İndirimli Anadolujet Uçak Bileti Al arama motorlarında sıkça aratılmakta, kolay ulaşım ve indirim imkanından faydalanılabilmektedir.

Malatya’nın tarihi Neolitik Çağ’a uzanmak ile birlikte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olup, İpek Yolu ve Kral Yolu üzerinde bulunmaktadır. Bu nedenle birçok savaşa tanık olmuş ve yapılan arkeolojik kazılarda MÖ 7000’lere ulaşılmıştır. Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. Cumhuriyetin ilanından sonra il olan Malatya’da birçok tarihi eser bulunmakta ve eğitim alanında İnönü Üniversitesi gibi Türkiye de sayılı üniversitelerden biri ile üniversite eğitimi vermektedir.

Doğu Anadolu’da ekonomik açıdan en gelişmiş şehir olan Malatya’nın kayısı ününü duymayan yoktur. Birçok kişi kuru kayısı üretiminde çalışmaktadır. Türkiye’nin %50’lik kayısı ihtiyacı Malatya ilinden karşılanmaktadır. Kayısıyı kurutup ekonomiyi canlandıran Malatyalılar, reçel, pekmez ve tatlılar yaparak kültürel zenginliklerini de arttırmışlardır.

Kültürel çeşitliliği bol olan Malatya’nın yeşil doğasını da mutlaka gezip görmek gerekir. Malatya’nın merkezi ve Battalgazi ilçesi tarihi mirasları ile doludur. Malatya Müzesi ve Beşkonaklar Etnografya Müzesi, Yeni Cami, Battalgazi Ulu Cami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Eski Malatya Şehir Kalesi bulunmaktadır. Şehir dışında kalan kısım ise doğal güzellikler bakımından zengindir. Akçadağ, Darende ve Arapgir ilçeleri doğa ile iç içedir. Darende’de Tohma Kanyonu, Günpınar Şelalesi bulunurken Akçadağ’da Levent Vadisi bulunmaktadır.

Muhafazakar bir yapıya sahip olan halk nedeni ile fazla gece hayatı seçeneği sunulmamaktadır. Ulaşım ise dolmuş, taksi, otobüs ve trambüslerle sağlanmaktadır. Trambüsler Türkiye’deki ilk toplu taşıma ulaşım araçlarındandır. Malatya Havalimanı ise, merkeze 35 km uzaklıkta bulunmakta olup, Havaş servisleri ile ulaşım sağlanılmaktadır. Taksi ile gitmek isteyenler ise 75-85 TL civarına şehir merkezine ulaşabilirler. Otobüs terminali ise şehir merkezine daha yakın olup servis ücreti 11 TL’dir. Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler ise ortalama 20-25 TL’ye şehir merkezine ulaşabilirler.

 

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.