bilet4
alo uçak bileti

Malatya – Ankara Uçak Biletleri

Geçmiş dönemlere oranla yapılan yatırımlar ile birlikte göç almaya başlayan Malatya şehrinde bulunan Erhaç Havalimanı uçak ile yolculuk yaparak başkent Ankara kentine ulaşmak isteyenler için uçak biletleri güzel bir alternatiftir. Malatya ilinin başkent ile arası 621 kilometre olup bu mesafe otobüs ile ortalama 10 saatte alınabilmektedir ki uçak yolculuğunu tercih edenler havayolu firmalarından alacakları biletleri ile 1 saat 10 dakikada Ankara şehrinde olabilirler. Malatya Erhaç Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı arasında sadece bir direk uçak seferi bulunmaktadır. Anadolujet havayolu firmasına ait olan bu uçuş sabahın erken saatlerinde yani saat 06.00’da yapılmaktadır. Bunun dışında Pegasus, Anadolujet ve Türk Hava Yolları’nın toplamda 27 aktarmalı seferleri vardır.

Gün içersinde farklı zaman dilimlerinde farklı havayolu şirketi ile Malatya’dan Ankara’ya uçuş gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde Esenboğa Havalimanından Erhaç Havalimanına Anadolujet firmasının tek bir direkt seferi bulunmaktadır ki bu sefer yaklaşık olarak 1 saat 15 dakikada gerçekleştirilmektedir. Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolujet’in aktarmalı uçuşları da iki şehir arasında ulaşımda değerlendirilebilir. En düşük aktarmalı uçuş süresi 4 saat 5 dakika iken en uzun aktarmalı uçuş ise 8 saat 45 dakikada yapılmaktadır. Aktarmalı uçuşların bazıları tek aktarma yapılırken bazıları iki veya daha fazla olabilmektedir. İki rota arasında yapılan aktarmalar İzmir Adnan Menderes, İstanbul Atatürk Havalimanlarından gerçekleştirilmektedir. Aktarmalı uçuşların süresi aktarma sayısı ve bekleme süresine göre değişmektedir.

Malatya ile Ankara arasındaki uçak yolculuğunun maksimum bilet fiyatı günümüz değerlendirmelerine göre 565 TL’dir Fakat bu fiyatlar erken alımlarda daha da düşmektedir. Erken alımlarda 173 TL olduğu da görülmektedir. Uçak bileti fiyatları uçağın doluluk oranına göre hesaplanmaktadır. Bunun sebebi erken alan yolculara daha fazla bilet satarak uçağın uçuş masraflarını karşılayıp koltukları belli bir oranda doldurarak havalanmaktır. Daha az ücrete daha fazla bilet satıp belli bir orana ulaştıktan sonra fiyatlar yükseltilmeye başlanır. Ayrıca her uçakta belirli ve sınırlı sayıdaki koltuk için satılan ve olabilecek en uygun fiyata sahip olan promosyon biletleri de alınabilecek cazip ücretli biletlerdir. Bazı dönemlerde havayollarının yaptığı indirim ve kampanyalar da takip edilerek cüzi ücretler ile uçak bileti alınabilir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.