bilet4
alo uçak bileti

Konya Pegasus Ucuz Uçak Bileti

Mevlana şehri olarak ön plana çıkan Konya ucuz uçak bileti konusunda da etkili bir şehir olduğu için bölgede Pegasus havayollarının oldukça uygun fiyatlı uçak bileti konusunda önemli fırsatları sunduğunu söylemek mümkündür. Milattan önce 7000’li tarih boyunca çok sayıda medeniyyete ev sahipliği etmiş ve birçok önemli şahsiyyetlerin yetiştiği bir kent olan Konya’ya yaşadıkları bölgeden belirli firmalar aracılığı ile seyahat edecek insanlara havayolu frmaları tarafından, belirli kriterlere sahip uçuşlar olanakları sunulmaktadır. Bu havayolu firmalarından biri olan Pegasus havayolları firması, diğer firmalar arasından ucuz bütçelere uygun bilet seçenekleri ile sıyrılmaktadır.

Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip ili olan Konya şehri, hem havayolları hem de demiryolları ile ülkenin diğer illerinden ulaşım olanağı sağlar. 2 milyondan fazla nüfusa ve 40000 km2 yüzölçümüne sahip olan şehir, İç Anadolu bölgesinin güneyinde bulunmaktadır. Konya havalimanı, şehrin merkezinden 28 kilometre uzaklıktadır ve otobüs ,taksi, servis olanakları ile havalimanına ulaşım mümkünüdür. Konya denince akla gelen, kentin kendine özgü yemekleri, Mevlana ve Nasrettin hoca oluyor. Ama tabii ki, şehir sadece bu niteliklerle sınırlı değil. Tarihi, mimarisi ile görsel şölen veren Konya’ya yapacağınız seyahat zamanı ziyaret edebileceğiniz yerler arasında Mevlana Müzesi ve Türbesi önemli yere sahiptir. Şehir merkezi tramvay hattını kullanarak ulaşacağiniz müze, aynı zamanda Mevlana’nın kabrinin bulunduğu türbeyle birlikte bulunmaktadır. Son yıllarda özellikle büyük ilgi gören ve Selçuklu döneminden de daha eskilere dayanan Sille Köyü de tarihi atmosferi ile eşsiz keyfi alacağınız yerlerden biridir.

Mimar Sinan eseri Konya Selimiye Camii, Milattan once 1. yüzyıla dayanan tarihe sahip Kilistra antik kenti, 500 metre uzunluğunda şelaleleri ile Yerköprü mağarası, dünyada ilk yerleşim yeri olarak bilinen Çatalhöyük antik kenti, Türkiye’nin önemli ölçekte tuz ihtiyacını karşılayan Tuz gölü ve bunun gibi saymakla bitmez doğa mucizeleri ile Konya şehri, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer almaktadır. Konya şehri, konaklama açısından da pek çok olanaklar sağlıyor. Kentte dünyaca ünlü otel zincirlerine ait olan oteller ve konaklama yerleri bulunmaktadır. Konaklama fiyatları bir gecelik için 130- 300 TL arası değişmektedir. Birçok otel seçenekleri ile bütçenize uygun, kaliteli ve müşteri memnuniyyeti odaklı mekanlar bulabilirsiniz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.