bilet4
alo uçak bileti

Konya Gezilecek Yerler Rehberi

İnanç turizminin önemli merkezlerinden birisi konumunda bulunan Konya gezilecek yerler konusunda da oldukça iddialı bir şehir olduğu için çok sayıda tanıtım rehberi şehirde turistlere hizmet vermektedir. Konya gezilecek yerler rehberi sayesinde şehrin tüm güzelliklerinin kısa bir süre içerisinde gezmek mümkün olmaktadır. Şehrin çok eski tarihlerden günümüze kadar uzanan süreç içerisinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması turizm açısından da iddialı olmasında etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra şehrin oldukça modern bir şekilde tasarlanmış olması da ziyaretçileri etkilemektedir. Bununla birlikte kentte ulaşım hizmetlerinin de uygun fiyatlı olması ziyaretçilerin uygun fiyatlı olarak şehri gezmelerini mümkün kılmaktadır.

 

Konya Anadolu Selçuklu Devletine başkentlik yapmış bir şehir olarak ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı kentte çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Yine kentte çok sayıda camii ve hamam bulunmaktadır. Söz konusu camilerin büyük çoğunluğu Selçuklular döneminden kalmıştır. Ayrıca Konya denildiğinde ilk akla elbette ki Mevlana gelmektedir. Şehirde yer alan Mevlana Müzesi her yıl çok sayıda turisti kendisine çeken bir merkez olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Mevlana’yı ziyaret etmeye yerli ve yabancı çok sayıda turist gelmektedir. Ülkemizin hemen her şehrinde Konya’ya Mevlana temalı tur seferleri de oldukça sık bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca Şebi Aruz törenleri de şehrin turizm ve kültürel açıdan çok renkli olmasını mümkün kılmaktadır.

Konya yemekleri söz konusu olduğunda elbette ki akıllara etli ekmek gelmektedir. Çok ince açılmış pidenin üzerine et, soğan, domates, biber gibi malzemelerin konulduğu bir pide olan bu geleneksel yemek, şehirle özdeşlemiş durumdadır. Bunun yanı sıra tatlı olarak ise sac arası şehirdeki önemli lezzetlerin başında yer almaktadır. Yine kuzu tandır, bölgenin yöresel bazda en önemli yemekleri arasında yer almaktadır. Tarımsal olarak oldukça gelişmiş bir şehir olması şehirde tarımsal endüstrinin de gelişmesini mümkün kılmaktadır. Bu doğrultuda makarna, un vb ürünlerin üretimi Konya’da sıklıkla yapılmaktadır. Yine bisküvi üretimi konusunda da şehrin oldukça iddialı olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte yakın dönemdeki yatırımlar sayesinde şehirde ağır sanayi yatırımlarının da arttığı bilinmektedir.

 

 

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.