bilet4
alo uçak bileti

Kayseri Pegasus Ucuz Uçak Bileti Bul

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ucuz uçak bileti konusunda iddialı bir şehrimiz olduğu için Pegasus uçak biletleri konusunda da önemli fırsatları yolculara sunan bir şehir olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle uçak bileti bul uygulamaları sayesinde indirimli uçak biletlerinin bölgede satın alınması mümkün olmaktadır. Ülkemizde pek çok seyahat firmaları bulunmaktadır ki bu firmalar bir birlerinden sundukarı olanaklara göre tercih edilir. Bu firmalardan biri olan Pegasus hava yolları firması da ekonomik havayolları firması özelliğini korur. Kaliteli uçuşları ve en önemlisi ucuz uçak bileti politikası ile ülkemizde pek çok şehirlere uçuş imkanı sağlayan firma, Türkiye’nin çok eski yıllara dayanan tarihi geçmişi ile bilinen Kayseri iline de uçuşlar sağlamaktadır.

İç Anadolunun güneyi bölgesinde Orta Kızılırmak’ta yer alan Kayseri ili, 1 miyon civarı nüfusa ve 17000 km2 yüzölçümüne sahiptir. Tarih boyunca Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı gibi birçok büyük imparatoruklara ev sahipliği yapmış olan şehir, tarihi kalıntıları ve asırlara dayanan medeniyyeti ile büyük ilgi görmektedir. Nüfusunun büyük bir kısmı tarımla uğraşan il, aynı zamanda pastırma, sucuk üretiminde ilk sıralardadır. Kayseri’de görülmesi gereken yerlerin başında Ali Dağı Yeraltı Şehri gelir. Hristiyanlar tarafından hristianlığın yasaklandığı dönemlerde kurulan şehir, Kayseri’nin yeni keşf edilmiş yerlerindendir. Erciyes Dağı, kış aylarında kayak tatilleri için çoğunlukla tercih edilen, Kayseri’nin neredeyse sembolü haline gelmiş meşhur dağıdır. Tarihimizin ilk akıl hastanesi olarak bilinen Gevher Nesibe Şifahanesi de burada bulunmaktadır. Kayseri’de kitapçılar tarafından ticari alana dönüştürülmüş tarihi yerlerden biri de Sahabiye Medresesi’dir ki medrese, mimarisi ile büyük ilgi çekmektedir.

600 yıllık bir geçmişe sahip olan ve Selçuklu döneminden kalma eserler barındıran Güpgüpoğlu konağı, ziyaretçilere tarihi bir atmosfer sağlamaktadır. Soğanlı Harabeleri 4.yy da hristiyanlar için bir kaçış yeri olmuş ve burada birçok kliseler inşa edilmiştir. Aynı zamanda Kayseri’de dünyanın ikinci en büyük şelalesi olma özelliğini taşıyan Kapuzbaşı şelalesi de bulunmaktadır. Kayseri Arkeolojik Müzesi, içerisinde bulunan tarihi eserlerle de ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir. Şehrin büyük bir kısmını yaylalar ve vadiler oluşturmaktadır. Şehire ulaşım, karayolu, demiryolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. Erkilet havalimanı, şehrin merkezinden 6 km uzakta bulunmakta ve havaalanına ulaşım otobüs, servis ve taksiler aracılığı ile sağlanmaktadır. Aynı zamanda şehirde, konaklamak için bütçenize uygun birçok oteller de faaliyet göstermektedir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.