bilet4
alo uçak bileti

Kars Pegasus Ucuz Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesi denilince ilk akla gelen şehirlerin arasında yer alan Kars birbirinden farklı havayolu firmalarından uçak bileti satın alarak ucuz bir şekilde seyahat edilebilen bir şehir olarak ön plana çıktığı için Pegasus dahil olmak üzere farklı firmalardan da seyahatin mümkün olduğu bir şehrimizdir. Hava yolunun gelişimi ile birlikte şehirlerarası ve uluslararası yolculuk mesafesi kısalmış aynı zamanda uygun fiyatlı biletler sayesinde yolculuk daha keyifli hale dönüşmüştür. Hava yolu ulaşımında en çok tercih edilen firmalar arasında bulunan Pegasus uçak firması son yıllarda gelişimi hızlanmış ve birçok noktaya uçuşlar düzenlemeye başlamıştır. Türkiye’nin her bölgesine düzenlenen uçuşlarda müşterilerine ucuz bilet imkanı sunmaktadır. Ankara Kars arası Pegasus uçuşları ile ulaşım ortalama 1 saat 35 dakika sürmektedir. Kampanya ve promosyonların bulunduğu biletlerin ortalama fiyatı 150 TL olarak belirlenmiştir. Bilet fiyatları kişi sayısı, geliş ve gidiş tarihine göre değişiklik göstermektedir. Bilet temini bilet satış ofislerinden ve internet sitelerinden rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Kars Harakani havalimanı 1988 yılında kullanıma açılmış ve ilk uçuşları gerçekleşmiştir. Şehir merkezine uzaklığı 6 km olup havalimanına ulaşım havalimanı servisleri, belediye otobüsleri, ticari araçlar ve özel araçlarla yapılmaktadır. Kars havalimanı 1795 metre rakımla Türkiye’nin en yüksek havalimanları arasındadır. Kars havalimanından Türkiye’nin birçok noktasına Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Sun Ekspress firmaları tarafından seferler düzenlenmektedir. Kars havalimanı Ardahan ve Artvin açısından önem taşımaktadır. Çünkü bu illere uçak seferleri bulunmamaktadır. Karsa yapılan uçuşların ardından çevre illere ulaşımı kolaylaştırdığı için bölgesel önem taşımaktadır.

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde yer Kars ili Türkiye’nin en soğuk şehirleri arasında yer almakta olup kış turizmi açısından önemli bir yeri bulunmaktadır. Ayrıca yerleşim yeri açısından tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Türkiye’deki en eski Türkçe il ismine sahip bir şehirdir. Kars ilinin geleneksel tarihi dokusu Aşıklar Otağı, Halk Oyunları ve Müzik Evleri ile sürdürülmektedir. Taş işçiliğinin muhteşem bir şekilde yansıtıldığı şehrin her köşesi dikkat çekmektedir. Türkiye’de en çok heykel bulunan şehir olması dolayısıyla turistlerin dikkatini daha çok çekmektedir. Eğitim seviyesinin gelişmişliği ile bilinen Kars sanat, edebiyat ve müzik alanındaki eğitimleri ile ön plana çıkmaktadır. Kars’ta bulunan konservatuar fakültesi Türkiye’nin en önemli konservatuarı arasında sayılmaktadır. Gösterilen bu gelişmişlik Kars’a yapılan yolcu trafiğini arttırmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.