bilet4
alo uçak bileti

Kars Anadolujet uçak bileti ara

Kampanyalı ve promosyonlu fiyatlar ile doğunun güneşi olarak da tabir edilen Kars için uygun fiyatlı uçak bileti ara platformlarından ucuz uçak bileti satın almak istiyorsanız Anadolujet firma olarak her anlamda yanınızda olmaktan mutluluk duyacaktır. Çünkü Kars için en uygun fiyatların yine Anadolujet gibi büyük firmalarda olduğu bilinen bir gerçektir. Her yıl Ege, her yıl Akdeniz sıkılmışsanız bir sefere mahsus olarak bir de Kars’ı deneyin. Son yılların en gözde alternatifleri arasında yer alan bu şehir, tarihi ve kültürü kadar doğal güzellikleri ve lezzetleri ile de meşhurdur. O halde özellikle gezilecek yerlerine biraz daha yakından bakalım.

Kars’a gidip bavullarınızı otele bıraktığınızda ilk gideceğiniz yer Taş Köprü olsun. Kars Çayı üzerinden geçişi sağlamakla görevli olan Taş Köprü aynı zamanda Sukapı Mahallesi ile Kale İçi Mahallesi’ni de birleştirmektedir. Ayrıca 1579’da III. Murat tarafından yaptırılmış ve zamanla deforme olsa da günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Buradan çıkışta da Ebu’l Hasan-ı Harakani Türbesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bir saniye! Bu ismi daha önce duymamış mıydınız? Hani Anadolujet ile Kars’a gelmeye karar verdiğinizde hangi havalimanına inmiştiniz? Sakın orasının tam adı Kars Harakani Havalimanı olmasın. Evet, bu isim Kars’ta duyabileceğiniz en ünlü isimdir. Harakani Devlet Hastanesi, Harakani Lisesi, Harakani Türbesi… Aslında Harakani Nakşibendi, Yesevi ve Mavlana’nın manevi hocası sayılmaktadır. Hatta Mevlana’dan 200 yıl önce yaşadığı da bilinmektedir. Eğer Kars’a dair gerçek bir anınız olmasını istiyorsanız en azından Harakani Türbesi’ne mutlaka uğrayın.

Son olarak da yemekleri, hangisinin tadına daha önce bakmalısınız bilemiyoruz. Ama bildiğimiz tek bir gerçek var ki o da hepsinden biraz biraz yemenizdir. Yine de önce ne yemeliyim diye soruyorsanız tavsiyemiz bulgur pilavı üstü kaz olacaktır. Tandırda pişen mis gibi bir et ve etin saldığı suda pişen bulgur pilavı… Böyle anlatarak olacak gibi değil. Siz iyisi mi kesinlikle deneyin. Tabi ki her öğünde kaz eti yemeyeceksiniz. Kars mutfağının diğer tatları olan hangel (hıngel), ısırgan otu çorbası ve evelik aşı, piti, umaç helvası, bal, gravyer ve kaşarın da tadına mutlaka bakın.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.