bilet4
alo uçak bileti

İzmir Gezilecek Tarihi Yerler Bilgisi

Ege Bölgesinin güzel şehirlerinin başında yer alan İzmir gezilecek yerler ya da turistik tarihi eserler bakımından önemli artıları bulunan bir şehir olduğu için İzmir hakkında bilgisi olan kişilerin rehberliğinde şehrin gezilmesinde fayda bulunmaktadır. İzmir turistik ve tarihi açıdan Ege Bölgesi için oldukça önemli şehirlerarasında yer alır ve doğal güzelliklerinin insana sunduğu nimetler bu kentte oldukça fazladır. Yaz turizmi için önemli şehir İzmir gezilecek yerler ve doğal güzellikleri bakımından kaşif ruhlulara hitap etmektedir. Ege’nin incisi olarak tarif edilen bölge bilgisi olan ya da olmayan birçok kişi için yeni ve sonsuz kapılar açmaktadır.Gezilmesi önerilen yerler listesinde Efes Antik Kent bulunmaktadır. Dünyanın önemli yerleri arasındaki Antik Kent içerisinde kiliseler ve tarihi kalıntılar barındırmaktadır. Antik şehirlerin çokluğu ile bilinen İzmir’de Teos Antik Kenti de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Seferihisar’da ki antik şehir eski dönem yapıları arasında yer almaktadır. Öyle ki; Athames zamanında kurulan bu yapı Roma ve Hellenistik dönemin kalıntılarını taşımaktadır. Bu bölge turistlerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır.

İzmir Konak’ta yer alan Kemeraltı Çarşısı alışveriş için oldukça uygun bir yerdir. Çarşıda birçok dükkan ve mağaza bulunmaktadır. Tatilin daha keyifli hale gelmesini sağlayan çokça eşya almak mümkündür. Efes Meryem Ana Kilisesi görülmesi gereken bir diğer tarihi yapıdır. Meryem Ana’nın yaşadığı sanılan bu kilise sit alanı olarak kabul edilmektedir. İzmir ilinin görülmesi gereken yerlerine bakıldığında saymakla bitmeyeceği de tartışmasız bir gerçektir. Garip Adası, Myrina Antik Kenti, Karantina Adası, Nebiler Şelalesi, Metropolis Antik Kenti ziyaret edilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Doğal güzellikleri bakımında da birçok yere sahip olan kentte; Homeros Vadisi, Kazak Vadisi, Foça Athena Tapınağı, Foça Antik Tiyatrosu, İzmir Tarihi Asansör, St. John Kilisesi, Larissa Antik Kenti, Çeşme Kalesi, Klazomenai Antik Kenti ve Pergamon da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

İzmir’de tatil ayrıcalığı yaşamak isteyen kişiler uzun bir liste ile bütün önemli tarihi ve doğal alanları gezmek isteyeceklerdir. Keyifli bir keşif yolculuğu olarak da nitelendirilebilecek olan bu gezi de; Çeşme Kaplıcaları, Agamemnon Kaplıcaları, Malgaca İçmeceleri, Çeşme Ilıcaları ve Karakoç Kaplıcaları görülmesi gereken yerler arasındadır. Bu doğal su alanlarındaki saf ve temiz su şifalı olma özelliği ile de fazlaca tercih edilmektedir. İzmir’in deniz ve kumundan yararlanmak isteyenler içinse; Çeşme Boyalık Koyu, Akkum Plajı, Pamucak Plajı, Paşalimanı Plajı ve Ekmeksiz Plajı keyifli bir tatil için tercih edilebilecek yerler arasında bulunmaktadır

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.