bilet4
alo uçak bileti

İzmir – Atina Ucuz Uçak Bileti

Ege Bölgesinin en güzel kentlerinden olan İzmir ile tam karşısında yer alan Yunan başkenti olan Atina arasında uçak bileti alarak seyahat etmek isteyen kişiler için hava yolu şirketleri tarafından aktarmalı ve aktarmasız uçuşlar düzenlenmekte olup yolcular bunlar arasından ucuz olanlara daha fazla ilgi göstermektedir. Konumları itibari ile İzmir ve Atina arasında tarihsel bir bağ olduğundan dolayı hava yolu şirketleri tarafından çok sayıda sefer düzenlenmekte ve bunlara ait uçak biletleri dönemsel olarak yapılan kampanyalar sayesinde normale göre daha uygun fiyata alınabilmektedir. Aktarmalı seferlerin sayısı bir hayli fazla olmasına rağmen aktarmasız olarak yapılan seferlerin sayısı oldukça sınırlıdır. Aktarmalı olan yolculuklarda uçaklar aktarma merkezlerinde bir süre beklediği için yolculuk süresi normale göre daha fazla olmakta ve bundan dolayı da insanlar tarafından tercih edilmemektedir.

Antik dönemin en önemli merkezlerinden bir tanesi olan Atina’da buna bağlı olarak çok sayıda antik eser bulunmaktadır. Bu eserlerden en önemlisi ve en dikkat çekici olanı Akropolis’tir. Eski Yunan kentlerinde yer alan yüksek noktalara genel olarak bu isim verilmiştir. Denizden 152 metre yükseklikte yer alan bu merkez içerisinde çok sayıda antik yapı bulunmakta ve buraya gelen kişilerin uğradıkları ilk duraklardan bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Partheon da buna benzer yapıların yer aldığı bir nokta olarak bilinmekte ve yıl içerisinde buraya da çok sayıda turist gelmektedir. Milattan önce 480 yılında inşa edildiği tahmin edilen yapının bir kısmı günümüze kadar ulaşmış olup görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Atina’da bunların dışında da çok sayıda benzer yer bulunmaktadır.

Ege Bölgesinin en güzel kentlerinden bir tanesi olan İzmir içerisinde de çok sayıda ziyaret edilecek yer bulunmaktadır. Söz konusu yerlerin bir kısmı Atina’da olduğu gibi antik yapılardan oluşurken bir kısmı tarihi yapılardan oluşmaktadır. Bölge için çok stratejik bir konumda yer alan İzmir tarih boyunca farklı devletlerin himayesinde bulunmuş ve bunların tamamı farklı eserleri buraya inşa etmiştir. İnşa edilen eserlerin önemli bir kısmı günümüze kadar gelmiştir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.