bilet4
alo uçak bileti

İç hat seferlerindeki promosyon imkanları

Türk Havayolları, Pegasus, Anadolu Jet gibi havayolu şirketleri iç hat seferlerinde birçok güzergah üzerinden promosyon seferleri düzenlemektedir. Bu promosyonlar bazen kış dönemi ya da bahar dönemi gibi belli süreçleri kapsamakla birlikte bazı uçuşlarda uçağın ilk koltuklarında bazen de son kalan koltuklarda geçerli olabilmektedir. Bazen belirli yörelere özgü olacak nitelikte müşteri taleplerini artırmak amacıyla promosyon seferleri düzenlenmektedir. Bu promosyon seferlerini öğrenmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Havayolları şirketlerinin kurumsal web sitelerini belli süreçler boyunca araştırmaya devam etmek ilk yöntemdir. Ayrıca bilet satışı yapan obilet.com, enuygun.com, ucuzabilet.com, turna.com gibi sitelerden promosyon seferleri ile ilgili bilgi edinilebilmektedir. Bu sitelerde promosyon seferi kalkış saatleri, varış zamanı ve varsa aktarma rotaları detaylı olarak görülebilmektedir.

İnternet siteleri haricinde İOS veya Android sistemleri ile akıllı telefonlara yüklenebilecek mobil uygulamalar sayesinde de promosyon uçuşları bilgisi detaylı olarak görülebilmektedir. Promosyon biletleri hem aktarmalı hem de direkt uçuşlar için geçerli olabilmekte olup sınırlı sayıda koltuklar için satışa sunulmaktadır. Havayolu şirketleri mobil uygulamalara yönelik indirim kampanyaları da düzenleyebilmektedir. Bu yöntemler haricinde müşteri hizmetleri merkezleri arayarak uçuş zamanı bilgisi, bilet fiyatları, sefer tarihleri ilgili detaylı bilgilere firmaların bünyesinde bulundurduğu nitelikli ve uzman personellerin yardımları sayesinde erişmek mümkündür. Promosyon uygulamaları ve kampanyalar ile ilgili gelişmelerden haberdar olabilmek adına bilet satışı yapan sitelere üyelik kaydı oluşturmak ve kampanya haberleri yapan siteleri günlük olarak takip etmekte de yarar bulunmaktadır.

Promosyon bileti alırken uçuş günü kontuar alanında daha fazla ödemek zorunda kalmamak için ve herhangi bir sorun yaşamamak için check-in işlemleri, kabin içi yemek servisleri, el bagajı hakkı ve ekstra bagaj hakkı uygulamalarının bilet fiyatı kapsam dahilinde olup olmadığı öğrenilmeli ve buna göre satın alma işlemi gerçekleştirilmelidir. Bu koşullar dikkate alınmaz ise sefer günü planlanın haricinde daha fazla para ödemek hem uçuş maliyetlerini artırmakta hem de tatil planlamalarında bütçede kesintilere neden olabilmektedir. Bu kriterler dikkate alındığında hem ucuz fiyatlarda hem de keyifli bir yolculuk gerçekleştirmek mümkün hale gelecektir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.