bilet4
alo uçak bileti

Hafta içi yapılan kampanya bilgileri

Hafta başı pazartesi, hafta sonu cuma ve pazar günleri yoğunluk olan günlerdir, bu günler ve kampanyalar dışında gece saatlerinde uçuşta avantaj sağlamak tadır. Hafta ortasında uçmak, hafta sonu uçuşuna göre her zaman da ha ucuz olmaktadır. Çünkü seyahat severler genellikle hafta sonları bir yerlere gitmeyi tercih ettiklerinden hafta sonu uçak bileti fiyatlarında artış olmaktadır. Seyahat uzmanları da hafta ortası uçuşun %10 tasarruf sağladığını söylemekteler. En ucuz bileti bulabilmek için bakmamız gereken günler çarşamba, perşembe öğleden sonrası, ayrıca salı günü ve cumarteside uygun günlerdir.

Yurt için uçuşlarda en uygun fiyatları bulabileceğimiz dönem uçuş tarihimizden üç hafta öncesidir. Bu dönemdeki fiyatlar genellikle %8 daha ucuz olmaktadır. Son iki haftaya gelindiğinde ise fiyatlar ortalama %5 artmaktadır. En son haftada ise bu oranın %30’lara kadar çıktığını görmek mümkün olabiliyor. Yurt dışı fiyatlarında ise yerel uçak bileti fiyatlarına nazaran büyük dalgalanış görülmüyor. Örnek olarak seyahat tarihinden 35 gün öncesindeki fiyat altı ay önceki fiyattan %5 daha az ola biliyor. Seyahat tarihinden 20 gün
önceki fiyatlar genellikle en uygun fiyatlar olmaktadır. Yurt dışına seyahat için en uygun tarih bahar sonu mayıs ayı olarak ortaya çıkıyor ve buda en güzel dönemdir.

Hafta içi ve tatil dönemine denk gelmeyen uçuş tarihlerini tercih etmek gerekmektedir. Uçak bileti fiyat arı seyahat edeceğiniz tarihe, şehre ve yere göre değişkenlik gösterir. Kalabalık insan kitlelerini toplayan festival, spor etkinlikleri veya kongre dönemlerinde artan talep saye sinde fiyatlar çok hızlı yükselir. Ya da aksine gideceğiniz yerde olumsuz bir durum, hava muhalefeti, ortamın güvensizleşmesi ya da siyasi bir iktidarsızlık uçak bileti fiyatlarında düşüşlere yol açabilmektedir. Şunu hiç unutmamak gerekir ki; havayolu firmalarının amacı her zaman uçaklarını doldurabilmektir. Hedeflenen tarih ve saatte gereken doluluk oranına ulaşamadıklarında ise düşük fi yatlı bilet kampanyalarına başvururlar. Eğer sürekli takip ederek, bu dönemleri yakalayabilirseniz harika olacaktır ve kendinizi şanslı yolculardan sayabilirsiniz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.