bilet4
alo uçak bileti

Gününden önce alınan biletlerin önemi

Anadolu Jet uçak bileti satın alırken yolculuk gününden önce alınmanın nedeni ekonomik yönden tasarruf etmeyi sağlamaktır. Hava yollarının belirlediği erkenden uçak bileti alma süresi dış hatlar için ortalama 171 gün iç hatlar içinse 57 gün içerisini kapsamaktadır. En ucuz uçak bileti genel olarak 27 hafta önce alınan bilettir. Anadolu Jet uçak biletlerini erkenden almak yolcular için de bütçeyi zorlamadan uçuşlarını gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Seyahat tarihi önceden belliyse uygun fiyatlı bilet bulmak mümkündür. Yurt dışı uçuş seferlerinde 12 gün öncesinden alınan bilet fiyatlarında ortalama olarak %5 oranında fiyat değişimi söz konusudur.

Erken rezervasyon yaptırarak bilet fiyatlarında değişim gözle görünür niteliktedir. Uçuşun ne zaman olacağına karar verildiğinde havayolları firmalarının kampanyalarından yararlanma fırsatı da bir o kadar yükselmektedir. Anadolu Jet ile uçuşlarını gerçekleştirmek isteyenlerin elde edeceği kâr oranı yaklaşık olarak %14 oranında değişiklik göstermektedir. Uçak bileti fiyatları bir anda artışa geçebilmektedir. Bu yüzden cep yakmayan kampanyalı ya da erken rezervasyon ile uygun uçak bileti satın alınmalıdır. Yaz başlangıçlarında uygun bilet bulmak da bir tasarruf yöntemidir. Mayıs ve Eylül aylarında uçuşlar daha tasarruflu olarak değerlendirilmektedir. Bu kanıya ise tüm ayları baz alarak genel hesaplamalar sonucunda istatiksel sonuç olarak mayıs ayının uçak biletlerinde uygun olduğu kanıtlanmıştır.

Genel olarak Anadolu Jet ile uçuşlarını gerçekleştirmek isteyen yolcuların en uygun gün olarak Çarşamba olduğu bilinmektedir. Ancak son zamanlarda bu Pazar günü olarak değerlendirilmektedir. Bu zaman dilimleri her ülke için farklı olarak öne çıkmaktadır. Fiyat alarmı oluşturarak uygun bilet alımı da en mantıklı yöntemlerden biridir. Uygun havalimanı ve uygun rota seçimleri yolcular için tasarruf etmeyi sağlayan diğer yollardır. Anadolu Jet uçak biletlerini erkenden alarak daha tasarruflu uçuşları gerçekleştirmek mümkündür. Anadolu Jet internet sitesinin mail adresine kayıt yaptırarak uygun biletlerden ve kampanyalardan haberdar olmak kaçınılmazdır. Sisteme kayıtlı olan cep telefonu numaralarına da bilgilendirme mesajı gelerek Anadolu Jet ile tasarruflu ve güvenilir uçuş seferlerini gerçekleştirmek daha keyifli olmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.