bilet4
alo uçak bileti

Günümüzde uçak bilet satın alımları

Uçak biletleri yurtdışı ya da yurtiçi seferleri için fark etmeksizin hem kurumsal web sitelerinden ve aracı internet sitelerinden hem İOS veya Android ile indirilebilen mobil uygulamalar ile alınabildiği gibi havalimanından da alınabilir. Her havayolu şirketinin, sefer gerçekleştirdiği havalimanlarından ilgili acentesi bulunmaktadır ve burada uçuşa dair bilgi edinebilmek, bilet satın alabilmek ve akılda olan soruların cevabını bulabilmek mümkündür. Ancak bilinmesi gereken bir diğer husus, havayolu şirketleri kampanyalarını genel olarak kurumsal web sitesi ya da mobil uygulamalar üzerinden yaptıkları satışlarda geçerli kılmaktadır. Havalimanından alınacak biletlerin özellikle uçuş günü satın alınması durumunda çok daha yüksek fiyat ödenmek zorunda kalınabilmektedir. Ayrıca havalimanı içerisindeki güvenlik kontrolü ve check-in işlemleri dolayısıyla sefer saatinden en az 2 saat önce alanda olmak ve bileti almış olmakta fayda vardır.

Yurtdışı uçuşlarında, pasaport kontrolü ve gidilmek istenen ülkenin vize uygulaması var ise kolay vize işlemleri almak gerektiğinden burada geçirilmesi gereken süreler uzayabilmektedir. Eğer belirli nitelikteki kamu görevlileri ve diplomatlara verilen yeşil pasaporta sahipseniz vize işlemleriyle uğraşmaya gerek kalmamaktadır. Satın alınan uçak biletine ek bagaj hakkı, araç kiralama, otel rezervasyonu, kabin içi yemek servisi ya da özel koltuk seçimi gibi haklar eklemek de mümkün olup bu işlemler ilgili havayolu şirketinin bu alanda hizmet veren kuruluşlar ile yaptıkları anlaşmalar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Burada da bilet alım işlemlerinde olduğu gibi kampanyalardan yararlanma ihtimali düşük olup daha yüksek fiyatlarda araç kiralamak ya da son dakika otel rezervasyonları söz konusu olabileceği için daha yüksek para ödemek gerekebilir.

Bir başka husus, uçaktaki doluluk oranı belirli bir seviyeye ulaşmış ise ekstra diz mesafesi, cam kenarı gibi özel koltuk seçimlerini yapma şansı azalmakta ya da bu koltuklar kalan son koltuklar içerisinde olabileceğinden ödenecek para miktarı artış gösterebilmektedir. Dolayısıyla tüm bu işlemler normal seviyenin çok daha üstünde maliyetler ile karşımıza çıkabilmekte ve birçok kampanya avantajından yararlanma şansı kaçırılabilmektedir. Ayrıcalıklı ve keyifli bir seyahat için erken rezervasyon yapmak ve mobil uygulamalar ile web sitelerinin sağladığı indirimleri takip etmekte yarar vardır

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.