bilet4
alo uçak bileti

Gaziantep Ucuz Pegasus Uçak Bileti

Turizm potansiyeli gün geçtikçe gelişen bir şehir olan Gaziantep uygun fiyatlı uçak bileti konusunda iddialı bir şehir olduğu için Ucuz fiyatlı Pegasus uçak biletleri hususunda da etkili bir şehir konumundadır. Türkiyenin tursitik açıdan önemli bir yere sahip şehri olan Gaziantep ucuz her bütçeye uygun uçak biletİ fiyatları ile herkesin ziyaret etmek isteyeceği bir şehir durumundadır. Pegasus hava yolu firması diğer firmalar arasından münasip fiyat olanağı, kendine has kaliteli imajı ve müşteri menuniyyetini ön planda tutan seyahat politikası ile seçilmektedir.

Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Akdeniz bölgesi arasında bulunan şehir, Güneydoğu illeri içinde en fazla nüfusa sahiptir. Türkiye’nin yaşanılan en eski kenti özelliğini taşıyan Gaziantep, ülkenin ticari ve sanayi anlamda gelişiminde bir liman şehri olarak önemli yer tutar. Tarihi, medeniyyet geçmişi, yemeklerinin zenginliği, asırlar boyunca çeşitli değişikliklere rağmen hala görsel şölen veren mimarisi ile bilinen kent, turistlerin de ilgisini çekmektedir. Bakırcılık, kilimcilik, kuyumculuk gibi el sanatları, 512 çeşit yemekleri özellikle de et ve kebap ağırlıklı kendine has mutfağı, yöreye özgü türküleri ve halk oyunları, tarihi yerleri ve müzeleri ile zengin bir kültüre sahiptir. Gaziantep, özellikle meşhur taşlı dar sokaklarında yürürken karşınıza çıkan tarihi Antep evleriyle bilinir. Şehirde Şahinbey olarak da bilinen Gaziantep Bakırcılar Çarşısı da bulunmaktadır ki bu çarşı 500 yıllık geleneği devam ettiriyor. Çarşı boyunca gezerken bakırcıların çalışma şeklini görebilir, aynı zamanda ürettikleri bakır ürünlerini seyredebilirsiniz.

Zincirli Bedesten, Hüseyn Paşa Bedesteni ve Kemikli Bedesteni Gaziantep’in ince, uzun olarak yapılmış alışveriş çarşılarıdır. Belkıs Zeugma antik kenti, Romalılar zamanında ticari yolların kesiştiği ve bundan dolayı oldukca zengin kültürel tarihe sahip kentlerdendir. Sasaniler tarafından yakılıp yıkıldıktan sonra bir daha toparlanamamıştır. Yanı başında Belkıs köyü bulunmaktadır. Ve bu tarih kokan kent kalıntıları, şimdiki Gaziantep topraklarında yer almaktadır. Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi, Beyazhan, Gaziantep Kent Müzesi, UNESCO’nun kültür mirası listesinde yer alan Yesemek Açık Hava Müzesi ve Gaziantep kalesi şehrin gezip görülmeli yerleri arasındadır. Gaziantep’te konaklama amaçlı birçok otel seçenekleri bulunmaktadır. Aynı zamanda kente hava ve kara ulaşımı da sağlanmaktadır. Hava ulaşımı açısından oldukca gelişen şehirde Oğuzeli Havaalanı bulunmaktadır ki, bu havaalanının şehir merkezinden uzaklığı 20 km’dir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.