bilet4
alo uçak bileti

Eskişehir Gezilecek Yerler Rehberi

Doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra birçok kültürel gezilecek yerler bulunan Eskişehir kentiyle ilgili turizm rehberi konusunda ziyaretçiler için oldukça bol alternatiflerin varlığından söz edebilmek mümkündür. Bölgede görülebilecek yerlerin başında Sualtı Dünyası, Masal Köşkü ve Amfi Tiyatro gibi noktalara ev sahipliği yapan ve yeşillikleri ile de dikkat çeken Sazova Parkı gelmektedir. Yöre mimarisine uygun şekilde inşa edilen evlerin yer aldığı Odunpazarı mevkii de görülebilecek bir diğer rota olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehrin tam ortasından geçen ve üzerinde bot seferleri gerçekleştirilen Porsuk Çayı da Eskişehir’de keyifli vakit geçirilebilecek bir diğer rota olarak karşımıza çıkmaktadır. İç Anadolu bölgesinin bir kenti olan yörede özellikle kış ayları oldukça sert bir şekilde geçmekte olup turistik amaçlı ziyaretler için en uygun dönem ise yaz mevsimidir. Hızlı tren seferleri bulunan kente Ankara, İstanbul ve Konya gibi noktalar üzerinden kısa sürede ulaşabilmek mümkündür.

Eskişehir’de konaklama alanında her bütçeye uygun nitelikte tesisler yer almakta olup özellikle Porsuk Çayı ve Odunpazarı Evleri civarında yer alan oteller yoğun rağbet görmektedir. Bölgede yer alan popüler tesisler arasında Bulvar Hostel, Porsuk Hotel ve Cinas Hotel seçenekleri mevcuttur. Kent içi ulaşımında sağlanan tramvay seferleri sayesinde pek çok noktaya uygun bedeller ödeyerek ulaşabilme imkanı bulunmaktadır. Balkan ve Kafkas kültürlerinden esintileri görebilmenin mümkün olduğu Eskişehir mutfağında tadılmaya değer lezzetler arasında Çibörek gelmekte olup bu yiyeceğe benzer bir şekilde yapılan Balaban da yoğun bir şekilde tüketilmektedir. Haşhaşlı Bükme ve Met Helvası da diğer popüler yiyecekler arasındadır.

Üniversite şehri olması sebebiyle oldukça dinamik bir halk kitlesinin bulunduğu Eskişehir kentinde gece hayatı eğlencesi olarak farklı seçenekler sunulmakta olup barlar sokağında yer alan mekanlarda gerçekleştirilen aktiviteler renkli görüntülere sahne olmakta ve keyifli vakit geçirmek mümkün hale gelmektedir. Kentte tiyatro, caz festivali gibi organizasyonlar da yoğun katılım içerisinde ve zengin eğlence içerikleriyle gerçekleştirilmektedir. Bölgeden alışveriş yapmak isteyen misafirler için EsparkAvm ve Doktorlar Caddesi noktalarında yer alan mağaza ve dükkanlarda satışa sunulan lüle taşlı ürünler ve met helvası gibi lezzetler bulunmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.