bilet4
alo uçak bileti

Erken rezervasyon Uçaklarda faydaları

Yurt dışı biletleri erken rezervasyon yaptırmak önemli midir sorusu bizim için biraz yabancıdır, yurt dışı seyahatlerinde erken rezervasyon ekonomik açıdan en uygun uçak biletinin bulunabilmesi açısından hayati önem taşımaktadır. Ancak ülkemizde erken rezervasyondan sebepsiz bir şekilde çekinilmekte ve ancak seyahat planından bir ay belki daha da az bir süre kala rezervasyon yapıldığı görülmektedir. Erken rezervasyon yaparak hava yolu şirketlerinin kampanyalarından yararlanabilmek için yapılması gereken ilk şey ne zaman ve nereye seyahat edeceğinize karar vermenizdir. Aksi takdirde geç yapılan planlar size uçak biletiniz için haddinden fazla ekonomik bir yük getirebilecektir.

Pek çok hava yolu firması yaklaşık bir yıl öncesine kadar yıl içerisinde alabileceğiniz uçak biletlerinin yarı fiyatından daha da az bir ücret karşılığında bilet kampanyası düzenleyerek satışa sunmaktadır. Erken rezervasyon yaparak en uygun fiyata uçak biletine sahip olabilmek için öncelikle hava yolu firmalarının resmi web sitelerine üye olup, ardından online uçak bileti satış sitelerini karşılaştıran “skyscanner” gibi sitelere üye olabilirsiniz. Çünkü anılan sitelere üye olmanız halinde neredeyse tüm hava yolu firmalarının kampanyalarından anında haberdar olabilirsiniz. Erken rezervasyon yaptırmak ne kadar önemli ise erken rezervasyon denilince akla ne geldiği ve ne kadar zaman önce rezervasyon yaptırmanın erken rezervasyon sayılacağı hususunu bilmek de önemlidir.

Online bilet satış noktalarını karşılaştıran açıklanan istatistiklere göre; yurt dışı uçuşlarında en az 3 ay öncesinden yapılan rezervasyonlarda en uygun uçak biletini bulmak mümkün. Kimi istatistiklere göre bu süre gidilmek istenen ülkeden ülkeye göre değişmektedir. Kendi kendinize yurt dışı bileti almanın yanı sıra bir tur şirketi ile de anlaşarak seyahat planı yapmış olabilirsiniz. Bu durumda da erken rezervasyon fırsatları sayesinde tur şirketlerine yurt dışı uçak biletleri için ödemeniz gereken miktar düşecek, böylece tur ile de satın alsanız yine de normal zamandan daha uygun bir miktar ödeyerek uçak biletinizi temin etmiş olacaksınız. Erken rezervasyon yaparak yurt dışı uçak biletinizi en ekonomik şekilde dilediğiniz hava yolu firmasını seçerek alabilirsiniz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.