bilet4
alo uçak bileti

En doğru rezervasyon dönemleri araştırmaları

Ucuz uçak biletleri için doğru rezervasyon dönemlerini araştırıp, hava yolu şirketlerini karşılaştıranlara göre, en ucuz bileti almak yurt içi biletleri erken satın almanın neden avantajlı olduğunun en güzel göstergesidir. Aynı uçakta ve aynı saatte, aynı ikramı ve hizmeti alarak aynı şehre uçan, yan yana oturan yolcuların her birinin biletleri farklı fiyatlarda olabilmektedir. Hava yolu ulaşımının fiyat anlayışından kaynaklanan bu durumda, biletini erken alanla sonradan alan arasında ciddi bir fark olmasının yanında, ekonomik, kampanyalı, indirimli veya promosyonlu bilet sınıflarında olması da fark sebebidir. Uçağın doluluk oranına göre de fark eden fiyatlar, hava yoluna göre değişmekle birlikte nerdeyse yirmi farklı fiyat ortaya çıkarmaktadır.

Yurt içi biletlerinde özellikle tatil, bayram gibi talebin yoğun olduğu özel zamanlarda hava yolu ulaşımında, talebe göre ekonomik, business veya first class sınıflarında çok farklı ücrette biletler olduğu görülmektedir. Biletini erken alan ucuz alırken uçuşa yakın saatlerde uçak doldukça daha pahalıya almak zorunda kalıyor. Ülkemizde şehirlerarası uçuşların yoğun yapıldığı tarihler belli olduğu için planlarını erken yapıp erkenden yurt içi biletlerini alanlara ciddi avantajlar sağlayacaktır. Promosyonlu bilet gibi değişimi ve iptali mümkün olmayan biletlerden erken alındığında, tatil programında bir değişiklik olduğunda sıkıntı yaşanabileceği düşülerek hareket edilmeli, bu tür durumlar için bilet sınıflarını geniş tutmanın daha doğru bir karar olduğu unutulmamalıdır.

Uçuş tarihinden üç ay önce alınan biletle bir gün öncesinde alınan bilet arasında ciddi fiyat farkı olmaktadır. Fiyatları değiştiren bir etken uçuş hattındaki mevsimine göre doluluk oranlarıdır, bazı bölgelerde yaz ve kış ayları yoğun olmakta bundan dolayı da fiyatlar yükselmektedir. Diğer bir sebep de hava yolu şirketlerinin rekabetidir, rekabetin çok olduğu İstanbul, Ankara, Antalya ve Trabzon gibi şehirlere yolculuk yapacak olanlar özellikle farklı hava yollarından fiyat karşılaştırması yaparak bilet almaları daha doğru olacaktır. Bu sebeplerden dolayı yurt içi yolculuğunda tarihe kesin karar verdikten sonra uçak biletlerini takip edip uygun fiyat yakalandığında, acele edip almak ucuz bilet avantajını yakalamak için gerekmektedir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.