bilet4
alo uçak bileti

En avantajlı THY uçak bileti nasıl alınır

Yurtiçi ve yurtdışı birçok noktaya sefer düzenleyen ve en çok yolcu taşıma potansiyeline sahip THY avantajlı fiyatlar ile uçak bileti alabilmek için uygulanması gereken birkaç yöntem bulunmaktadır. Öncelikle bilinmesi gereken ilk husus Türk Havayolları Kış mevsimi, Bahar dönemi, Sömestr gibi zaman dilimlerinde artan seyahat taleplerine yönelik yurtiçi ve yurtdışı birçok kampanya düzenlemektedir. Aynı şekilde kamu çalışanları, öğretmenler gibi toplumun belli kesimlerine yönelik de avantajlı bilet satışları bulunmaktadır. Bu kampanyaları düzenli olarak takip etmek ve kampanya haberleri veren uygulamaları kullanmakta yarar vardır. Genel olarak birçok kampanyanın belirli başlangıç ve bitiş tarihleri, özel şartları bulunmaktadır ve sunulan avantajlı fiyatlar sınırlı sayıda koltuklar için geçerli olmaktadır. Bu koşulları öğrenmek ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için buna göre bilet rezervasyonu yaptırılmalıdır.

Bu kampanyaları takip etme işleminden sonra bilet satışı yapan Türk Havayolları kurumsal web sitesi haricinde; enuygun.com, ucuzabilet.com, obilet.com, biletbayisi.com gibi sitelerden de seferler ile ilgili belli bir süreç için düzenli araştırma yapmakta fayda bulunmaktadır. Çünkü bu siteler de zaman zaman özel avantajlar uygulayabilmektedir. Genel olarak seyahat planlaması yaparken gidilecek yere alternatif uçuş rotalarının bulunup bulunmadığına bakılmalıdır. Varış yerinin hangi dönemlerde yoğun talep gördüğünün bilinmesi ile birlikte daha ucuza bilet alarak keyifli bir uçuş gerçekleştirmek mümkündür. Deniz kenarı ve plajları ile ünlü kentler yaz döneminde, kayak merkezleri ya da kış dönemi aktiviteleri ile bilinen destinasyonlar kış dönemlerinde yoğun talep görebilmekte ve bu durum bilet fiyatlarının artışına sebep olabilmektedir.

Seyahat planlaması yaparken seyahat tarihlerini esnek tutmakta da yarar bulunmaktadır. Bazen 1 gün öncesi veya 1 gün sonrası uçuşlarda çok daha uygun fiyatlara bilet bulunabilmektedir. Türk Havayolları Şirketinin kampanyalarına katılarak biriken uçuş puanları ile birlikte hem daha ucuz fiyata bilet alınabilir hem de Türk Havayolları tarafından sunulan araç kiralama, ekstra bagaj hakkı, otel rezervasyonu gibi işlemlerde ayrıcalık elde etmek ve maliyetleri düşürmek söz konusu olabilmektedir. Uçuş esnasında sunulan yemek servisleri , el bagajı hakkı, özel koltuk seçimi gibi uygulamalarda bilet sorgulamalarının uzun soluklu yapılması ve kampanya takibi ile birlikte çeşitli indirimler

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.