bilet4
alo uçak bileti

Eğer bilet satın alacaksanız uyarılar

Yurt dışı biletleri satın alırken nelere dikkat edilmelidir sorusuna değinmek gerekirse akla gelen ve sıralanan birçok konu başlığı karşımıza çıkar ve bu yazımızda detaylı şekilde bu hususlardan bahsedeceğiz. Günümüzde internetten kredi kartları ile uçak bileti almak son derece kolay ve güvenilir diyebiliriz. Yurt dışı bilet fiyatları da havayolu firmalarının zaman zaman düzenlediği kampanyalarla herkese hitap ediyor. Ancak bilet almak bu kadar kolayken aynı zamanda neden bu kadar zor olabiliyor? Yani 3D ile korunan sitelerden yurt dışı biletleri alındığında karşılaşılan sorunların önüne nasıl geçilebilir bunlardan detaylı şekilde bahsedelim. Öncelikle bu konuda sorulması gereken temel sorular mevcut yani hava yolu firmasının hangi olacağı, uçak şartları, esneklikleri, check in olmalıdır.

Tercih edilecek olan havayolu firmalarını karşılaştırdığımızda fiyatları arasında farklar olduğunu görürüz. Güvenli bir uçuş isteniyorsa uçakların genç olmasına da dikkat edilmelidir. Uçakların kalitesini 2. plana atmak doğru değildir. Farklı bir ülkeye seyahat ettiğinizde o ülkeye ait bilgilerin doğru şekilde olması son derece önemlidir. Yani Türkiye’den çıkış yaptığınızda farklı bir ülkenin doğru havalimanına ineceğinize emin olarak hareket etmelisiniz. Bunun yanında firmalar biletler için belirli şartlar sıralarlar yani düşük maliyetli bilet satışı için bazı hizmet bedelleri fiyatlara dahil edilmez. Ancak bagaj teslim etme sırasında farkların fazla çıkabileceğini de göz ardı etmemek gerekiyor. Bazı basit hataların da yapılmamasına dikkat edilmeli. İsimlerin doğru yazılarak kodlanması sonrası için olumsuz sonuçların önüne geçebilir. Harf hataları fazla olursa sorun olabilir ve uçağa binerken de engellerle karşılaşılabilir.

PNR kaydı uçak biletinin sistemdeki adı olarak ifade edilmektedir ve uçuşa 48 saat kala check-in işlemlerini bu numara ile yapmak pratik olacaktır. Bu durum bagaj işlemlerinde kolaylık da sağlamaktadır. Merak edilen en önemli detay uçak bileti fiyatları olarak karşımıza çıkar. Ucuz ve konforlu uçuş için çok sıkı bir takipçi olmak gerekir. Havayolu şirketlerinin uçuş fiyatlarını sürekli olarak takip etmek ve gerekirse aylar öncesinden almak önemlidir. Promosyonlu biletlere güvenilir internet sitelerinden ulaşılabilir ve erken davranılırsa ciddi tasarruflar sağlamamakta kaçınılmaz. Ancak iptal ve değişiklik durumlarında katı olan firmaların detaylı araştırılmaları da bir diğer önemli husustur.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.