bilet4
alo uçak bileti

Diyarbakır THY uçak bileti ne kadar

Yakın bir zamanda Diyarbakır varışlı bir yolculuğunuz varsa diğer tüm uçuş firmaları gibi THY ve ona ait uçak bileti fiyatlarının ne kadar olduğunu merak etmenizden daha doğal hiçbir şey yoktur. Ancak bu konuda uzun uzadıya araştırma yapmanız da gerekmeyecektir. Çünkü THY zaten Diyarbakır uçak biletleri konusunda açık davranarak fiyat listelerini kendi web sitesinde açıklamaktadır.

Hatta THY gibi büyük firmalar gittiğiniz yerde yararlanabileceğiniz uçak kiralama hizmeti konusunda da sizlere yardımcı olabilmektedir. Ancak önce doğrudan bu firmadan bilet almanız ve böylece yedek avantajlardan yararlanmanız gerekecektir. Zaten şehir merkezine toplam uzaklığı 6 km olan bir havalimanından herhangi bir ilçeye gitmek çok da zor olmayacaktır. Yine de talepleriniz dahilinde araç kiralama için erken rezervasyon yaptırırsanız hem zaman kaybına uğramaz hem de olası bir aksiliğe karşı önlem almış olursunuz.

Araç kiralama sizlere çok da cazip gelmiyorsa otobüs ya da taksileri de tercih edebilirsiniz. Zaten her uçuştan önce ve sonra yapılan seferler de oldukça işinize yarayacaktır. Ancak aceleniz varsa taksiler tabi ki en doğru seçim olacaktır.

Havalimanından şehir merkezine ulaşımınız için geçerli yöntemleri anlattıktan sonra bir de şehrin kendisini inceleyelim. Diyarbakır 1,5 milyonluk nüfusu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehridir ve her geçen gün göç sayısı artmaktadır. Bu yüzden de nüfus açısından hızlı bir gelişme gözlendiği rahatlıkla söylenebilinir.

Öte yandan zaten çok iyi bildiğimiz Dicle Nehri şehrin ününün en önemli parçası iken burada Diyarbakır Kalesi’ni de es geçmek olmaz. Kale Çin Seddi’nden sonra evrensel anlamda ayakta kalmayı başarabilen en büyük kalelerden bir tanesidir. Tabi ki Atatürk Evi’ni, Meryem Ana Kilisesi’ni, Mesudiye Medresesi’ni, Hz. Ömer Camisi’ni, Behram Paşa Camisi’ni ve Ulu Cami’yi de mutlaka görmeniz gerekir. Son olarak da Cahit Sıtkı Tarancı’nın evinin gezilesi yerler arasında olduğu rahatlıkla söylenebilinir. Bugün artık müzeleşmiş yapısı ile eğer bu şaire hayranlık duyuyorsanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yerdir.

Son olarak da kara ikliminin yaşandığı bölgede yazların çok sıcak kışların ise diğer Güneydoğu Anadolu Bölgesi şehirlerine göre daha ılıman geçtiğini söyleyebiliriz. Eğer bavulunuzu bu bilgi dahilinde hazırlarsanız sizler için çok daha iyi olacaktır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.