bilet4
alo uçak bileti

Dalaman – Tokat Ucuz Uçak Bileti Ara

Muğlanın turistik güzelliklerine olan talepten dolayı Bodrum ve Dalaman olmak üzere iki adet havalimanı bulunmaktadır ki Tokat şehrine uçak bileti ara işlemleri ardından ulaşılan ucuz bilet alınarak gerçekleştirilebilir. Sitelerin ucuz bileti ara butonları Dalaman ilçesinden Tokat şehrine yapılması planlanan uçak yolculuğu için önemlidir zira Tokat Havalimanına günümüzde tarifeli seferler yapılmamaktadır. Tokat Havalimanı ilk kez 1995 yılında havacılık faaliyetine girerek hizmet vermeye başlamıştır. Fakat terminal 2001 yılında bazı sebeplerden dolayı ulaşıma kapatılmış sonrasında terminal binası ve pistlerinde gerçekleştirilen bakım ve onarım işlerinin ardından 2006 yılında tekrar iç hat uçuşlarına başlamıştır. Bora jet ve Anadolujet firmalarının uçuş yaptığı alanda tarifeli sefer bulunmadığında şehre gelmek isteyenler yakın havalimanlarını kullanabilirler.

Tokat şehrine en yakın havalimanı 71 kilometre uzaklıkta bulunan Sivas Nuri Demirağ Havalimanıdır. Sivas üzerinde uçak bulamayan kişiler 92 kilometre mesafede bulunan Merzifon Havalimanını veya 106 kilometre uzaklıkta bulunan Samsun Çarşamba Çarşamba, 161 kilometrede Ordu-Giresun veya 186 kilometrede yer alan Kayseri Erkilet Havalimanlarından birini tercih edebilir. Terminaller arasında daha sıklıkla Nuri Demirağ Havalimanı yani Sivas kullanılmaktadır. Dalaman Havalimanından başlayan yolculuk İstanbul Atatürk Havalimanı’na oradan da Sivas’a yapılmaktadır. Sivas havaalanında ticari taksi, kiralık araç, toplu taşıma araçları veya HAVAŞ servisleri kullanılarak otogara ulaşılıp oradan şehirler arası otobüsler ile Tokat’a ulaşılabilir. Aktarmalı olarak gerçekleştirilen bu yolculuk yorucu uzun kara yolculuğunu sevmeyenler için idealdir.

Muğla ilinin merkezinden ise daha çok adından bahsedilen ve daha çok turist ağırlayan Dalaman ilçesinde bulunan havaalanı yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Sahili, denizi, doğal güzelliklerini, mavi ile yeşilin oluşturduğu ahengi doyasıya yaşamak isteyenler tatil planlarında Dalamanı sıklıkla tercih etmektedir. Bölgenin turizminin gelişmesinde önemli rol oynayan terminalden özellikle yurt dışı uçak seferlerinde önemli kalkış ve varış noktası durumundadır. Özellikle çok yoğun talebin bulunduğu yaz aylarında Dalaman dış ve iç hatlar terminaline inen ve kalkan uçak sayısında artış olmaktadır. Tatilde Ege kıyılarının keyfini alınan ucuz uçak bileti ile sürmek isteyenler erkenci davranmalılar. Uygun ücretli bilet almanın şartı olan erken rezervasyon yapıldığında karayolu ulaşımı masrafına uçak ile yolculuk yapabilme fırsatı yakalanmış olur.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.