bilet4
alo uçak bileti

Çocuklar için bilet almak gerekir mi

Yurt dışı biletleri satın alınırken küçük çocuklara da bilet satın almak gerekir mi sorusunun hava yolu şirketlerinin bebek ve çocuk yolcu politikaları ile ilgili bir durumdur ve cevabı hava yolu şirketlerinde farklılık gösterebilir. Çocuğunuz ile seyahat etmek istemeniz halinde her hava yolu şirketinin kendine özgü prosedürleri, uçağa kabul şartlarını iyice gözden geçirmeniz ve kendinize en önemlisi çocuğunuza en uygun olan hava yolu şirketinden yana bir seçim yaparak uçak bileti satın almanız gerekmektedir. Hava yolu firmalarının hemen hemen hepsinde geçerli olan bir kural olarak 0-24 aylık çocuklar bebek yolcu olarak nitelendirilmektedir.

Eğer 0-24 aylık bir bebeğiniz var ise; -tabi şunu da belirtmek gerekir yeni doğan bebekler 48 saatten evvel uçağa binebilmesi için doktor raporu olsa dahi uçuşa alınmamaktadır- bebek yolcuların en az 7 günlük olması ve bu durumda dahi doktor raporu alınması gerekmektedir. Uluslararası uçuş emniyeti kuralları uyarınca bir yetişkin ancak bir bebeğe refakat edebilir, birden fazla 0-24 aylık bebeğiniz var ise onlara refakat etmek için başka yetişkinler gerekecektir. Bebeğiniz iki yaşını doldurmamış ise onun için ayrıca bilet almanıza gerek yok ancak uçuştan önce bebeğinizin kimlik tespitinin ve bu bağlamda 2 yaşından küçük olduğunun görevlilerce tespit edilmesi gerekiyor.

Bebeğiniz iki yaşını doldurmuş ise bu durumda onun için de ayrıca bilet almanız ve bebeğinizin de bilet aldığınız koltukta seyahat etmesi gerekiyor. Bebeğinizin iki yaşından büyük olması durumunda hava yolu firmalarının 2-6 yaş arası çocuklar için indirimli biletleri olmaktadır, iyice araştırarak bebeğiniz için en uygun olan bileti almanızı önerebiliriz. Bebeğiniz ile siz seyahat edemeyecek iseniz başka bir ifadeyle refakatçi ile seyahat edilecek ise durum biraz farklıdır. Her hava yolu şirketi bebekler için (2-6 yaş arası) refakatçi olarak kabin memuru vermemektedir. Ancak refakatçi olarak kabin memurunun görevlendirildiği durumlarda siz hem bebeğinizin hem de kabin memurunun tüm masraflarını karşılamak durumunda kalacaksınız demektir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.