bilet4
alo uçak bileti

Balıkesir Piknik Alanları Gezilecek Yerler

Yaz aylarında ziyaretçi sayısını arttıran bir şehir konumunda olan Balıkesir gezilecek yerler ve piknik ya da mesire alanları hususunda da oldukça önemli güzellikleri ziyaretçilerine sunabilen bir şehir olarak tanımlanmaktadır. Ülkemizin oldukça önemli ve popüler şehirleri arasında bulunan Balıkesir gezilecek birçok yere sahip olan ve her yıl özellikle de yaz aylarında milyonlarca tatilciyi ağırlayan destinasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin doğal yerlerde piknik yapılacak alanları bulunduğu gibi, bölgede gezilecek tarihi yerler de bulunmaktadır. Ayvalık, Avşa Adası, Cunda ve Ayvalık gibi popüler yerlerin pek çok güzelliğini içerisinde barındıran şehir önemli bir turizm noktası konumundadır. Örneğin; Ayvalık, Cunda ve Sarımsaklı ülkede en fazla turist alan yerler arasındadır. Tarih ve doğanın iç içe olduğu Cunda sokakları taş sokakları ile geçmişin izlerini günümüze taşımaktadır. Burhaniye’nin Ören beldesi de tatilcilerin en sık uğradığı yerler arasındadır. Ören Uzun Plajı da görülmesi gereken önemli bir alan olarak ifadelendirilmektedir. Edremit Körfezi’nde yer alan Akçay, Altınoluk ve Güre özellikle doğa tutkunları için vazgeçilmez yerler arasındadır. AvşaAdası’da binlerce turistin uğradığı noktalar arasında bulunmaktadır.

Cunda Adası Fahrisin Tepesi romantik ve gotik bir yapı olmakla birlikte doğa parkının yakınlarında yer alır. Patricia Koyu, karmaşadan ve kargaşadan uzak bir tatil geçirmek isteyen kişiler için oldukça iyi bir seçimdir. Burada keyifli sohbetlerin yapıldığı ve yemeklerin yendiği harika restoranlar bulunur. Suları sığ olan bu koyun taşlık bir kumsalı bulunmaktadır. Deniz suyu son derece sakin olan bu koy dinlendirici olması ile de önemli bir yere sahiptir. Palata Çeşmesi, Erdek ilçesinde eski dönem kalıntılarını barındıran özel bir alandır. Yazören Mağarası, sarkıt ve dikitleriyle ünlü mağaranın mutlaka ziyaret edilmesi gerekmektedir. Mosko Adası Koyu, cennet köşelerden biri olan bu koy doğal güzellikleri ile birçok turistin akın ettiği bölgeler arasında bulunmaktadır. Bu bölgede çok sayıda konaklama merkezi de yer almaktadır. Ortunç Koyu, sakin ve güzel koylar arasında yer almaktadır. Temiz denizi ve dalış eğitimi verilen okulları ile çok sayıda kişinin ilgisini çekmektedir.

Paflima Koyu, doğal güzellikleri ile özellikle trekking sporu için oldukça elverişli bir bölgedir. Heyecan ve keşif dolu özel günler için eşsiz bir duraklama noktası olarak tarif edilmektedir. Şifalı Su Plajı, huzur dolu ve sakin bir tatili arzulayan kişiler için önemli bir yerdir. Güre Gelinçamı Piknik Yeri, Balıkesir’in doğal güzelliğini, yeşilliğini gözler önüne seren huzurlu bir alandır. Bölge turistler tarafından sürekli olarak ziyaret edilmektedir. Güre Köyü yakınlarında bulunan piknik yeri merkeze yakın olduğundan istenildiği zaman gidilmesi mümkündür.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.