bilet4
alo uçak bileti

Antalya Gezilecek Plaj ve Mesire Alanları

Gezilecek yerler arasında tarihi mesire ve plaj alaları ve doğal güzellikleri ile birlikte turizmin en önemli güney kentleri arasında yer alan Antalya turizmin kalbinin attığı önemli bir bölge olarak yıl içerisinde özellikle de yaz aylarında milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Antalya denilince akla gelen ilk şey tabi ki denizdir ve bölgede birçok plaj seçeneği turistlerin kullanımına sunulmuştur. Akçagerme Plajı, Kaş-Gökseki bölgesinde yer alan en iyi konumda bulunan plaj ve mesire alanı olarak tanımlanmaktadır. 200 metrekare olan plaj sakin ve dalgasız denize sahiptir. Plajın genel yapısına bakıldığında bazı bölümlerde kum bazı bölümlerde ise çakıllar bulunmaktadır. Yine aynı konumda yer alan plaj bağlantılı mesire alanlarında yer alan restoranlarda yemek yiyebilir ve çocuk parkında zaman geçirilebilmektedir.

Antalya’da bulunan bir diğer plaj olan Sorgun Plajı berrak suları ve çevre güzelliği ile bölgenin önemli doğal alanları arasında bulunmaktadır. Çakıl ve kumlarının güzelliği ile bölge plajları arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Temiz, sakin ve duru bir sudan oluşan denizinde zaman geçirmek oldukça keyifli bir deneyim olmaktadır. Tekne turlarının yapıldığı bölgelerden biri olan Kekova’da tekne ile gezinmek rüzgardan kaçan tekneleri seyre dalmak bu bölgede yapılacak en güzel şeyler arasında yer almaktadır. Hidayetin Koyu yüzme ve sualtı dalışlarının sıklıkla yapıldığı bir yerdir. Kayalık bölge oldukça önemli bir yere sahiplik etmektedir.

Büyük Çakıl Plajı, Antalya’nın eşsiz doğası ile çevrelenmiş 1750 metre uzunluğundadır. Duru suyu ile tatilciler için ayrıcalıklı bir bölge olarak kullanılmaktadır. Sıcak havalarda serinlemek için tercih edilen plaj kaynak suyu açısından da kullanışlı bir alandır. Karaalioğlu Parkı, Antalya’nın en eski doğal alanları arasındadır. Merkezdeki park şehrin güzel ve etkileyici dinlenme alanları arasında bulunmaktadır. Köprülü Kanyon Milli Parkı Manavgat ilçesinde bulunmaktadır ve doğanın içindeki bu yerde keşif ve rafting yapmak mümkündür. Alanya’da bulunan Dim Çayı mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Harika lezzetler tatmak ve yeşillikler arasında doğa ile baş başa zaman geçirmek için bu harika yerin ziyaret edilmesi önerilmektedir. Alanda birçok piknik alanı, restoran ve pansiyon bulunmaktadır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.