bilet4
alo uçak bileti

Ankara Amsterdam uçak bileti fiyatları

Hollanda gibi bir etkili bir Avrupa ülkesinin başkenti olan Amsterdam için Ankara çıkışlı seferler konusunda uygun ya da ekonomik fiyatlı uçak bileti arıyorsanız önce toplu fiyat veren sitelere bakmanızı tavsiye edebiliriz. Bu sayede birçok firma için saniyeler içerisinde karşılaştırmalı tablolar görebilir ve aralarından size en uygun olanını seçebilirsiniz. Ancak öncesinde Amsterdam’da nereleri gezeceğinize karar verseniz iyi edersiniz. Çünkü birazdan anlatacağımız yerler için uygun zaman aralıklarına sahipler biletler edinmezseniz fazlasıyla pişman olabilirsiniz.

• Dam Meydanı
Dam Maydanı’nın en başında bulunan bina aslında 1655 yılında bir belediye binası olarak tasarlanmıştır. Ancak ne var ki, 1808 yılında Kraliyet Sarayı’na dönüştürülmüştür. Eğer gotik tarz ile aranız iyiyse Niewe Kerk kilisesine de bir göz atabilirsiniz. Ayrıca sokak sanatçılarını ve gösteri ustalarını seyretmek isterseniz uğramanız gereken ilk yer Dam Meydanı olsun. Burada yıl boyunca yapılan festival ve etkinlikler de her zaman aklınızda bulunsun.

• Van Gogh Müzesi
Museumplein bölgesinde yer alan Van Gogh Müzesi sadece bu ressama ait eserleri ile değil, aynı zamanda diğer 19. yüzyıl sanatçılarının eserleri ile de doludur. Resim sanatını seviyorsanız mutlaka uğramanız gereken yerler arasındadır.

• Amsterdam Kanalları
Şehrin etrafında simetri sağlayan Amsterdam kanalları aslında 17. yüzyılda inşa edilmiştir. Ancak güncelliği bugünlere kadar korunmuştur. Burada 1.500’den fazla köprü bulunduğu ve toplam kanal uzunluğunun 100 kilometreden fazla olduğu bilinmektedir. Biraz tarih kokulu bir Amsterdam gezisi düşlüyorsanız mutlaka kanal turlarına katılın.

• Rijksmuseum
Rijksmuseum, Hollanda’nın ulusal sanat galerisidir. Bu yüzden de ülkeye gelen turistlerin büyük bir kısmı tarafından ziyaret edilmektedir. İçerisinde ise Jacob van Ruysdael, Frans Hals, Vermeer ve Rembrandt gibi ünlü sanatçılara ait birçok eser bulunmaktadır.

• I Amsterdam
O meşhur “I Amsterdam” yazısını daha önce duymuş muydunuz? Birçok kişi bu yazının önüne geliyor ve fotoğraf çektiriyor. Neden siz de çektirmeyesiniz?

• Anne Frank Müzesi
II. dünya Savaşı sırasında Nazi katliamından sadece 2,5 yıl saklanabilen bir kadın (Anne Frank) ve yanındaki birkaç kişiyi simgeleyen bu müzeyi de mutlaka görmelisiniz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.