bilet4
alo uçak bileti

Acenteler nasıl bilet satabiliyor

Havalimanlarında havayolu firmalarının acentaları bulunmaktadır ve oralardan acentaların müşteri temsilcileriyle iletişime geçerek uçak biletlerini alabilme şansınız daima var. Ancak uçuş saatinden en az bir saat önceden biletinizi almış olmanız kendi menfaatinize olacaktır. Çünkü uçuş saatine 30dk kala havalimanlarında check in yani bagaj teslim ve kontrol işlemleri kapatılmaktadır. Dolayısıyla checkin işlemlerinizin rahatlıkla yapılabilmesi için, uçuş saatinden en az 45 dk önceden check in işlemlerinizi başlatmış olmanız gerekmektedir. Sağlıklı bir şekilde bagajların kontrolünün yapılabilmesi, bagaj kartınızın teslimi ve uçuş için yöneleceğiniz kapı numarası alma işlemleri için havalimanı personeline gerekli vakti sağlamanız daha doğru olacaktır. İşlemlerin zamanında bitmesi uçuş saatiniz gelmeden hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır.

Ancak uçak biletlerini internetten online almanın en ucuz yöntem olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Havalimanlarından alınan uçak biletlerine ödenen ücretler daha yüksek olabilmektedir. Fakat havayolu firmalarının iptal edilen biletlerin yerine, yapmış oldukları son dakika uçak bileti satış alternatiflerine denk gelmenizde olasılık dahilindedir. Fakat son dakika bilet satışlarının uçuş yapmak istediğiniz gün ve saatte denk gelmesi konusunda asla bir garantiniz yoktur. Ayrıca son dakika bilet ücretlerinin, normal uçak bileti ücretlerinden daha düşük fiyatta olmasının garantisi de yoktur. Daha ucuz ve uygun uçak bileti bulmak umuduyla, hava limanından biletinizi almayı düşünüyorsanız bu olasılıkları önce den göze almış olmanız gerekir. Tercih tamamıyla kendi inisiyatifinize kalmaktadır.

İnternetten online uçak bileti almayı tercih ettiğinizde yukarda saydığım risklere girmeden daha kolay ve rahat biletinizi satın alıyorsunuz. Ayrıca hem havalimanında karşılaşacağınız sürprizlerle uğraşmamış oluyor hem de ucuz ve uygun bilet alabilme fırsatını elde etmiş oluyorsunuz. Dilediğiniz zaman gece ve gündüz ya da hafta içi, hafta sonu fark etmeksizin uçuş planınızı yapma şansına sahip oluyorsunuz. Ayrıca online bilet almanız sayesinde biletin unutulması, kaybolması yada çalınması gibi risklerden korunmuş oluyorsunuz. Online bilet alanlar havayolu firmalarının, banka ya da büyük tanınmış firmaların düzenledikleri ucuz bilet kampanyalarından da faydalanma şansına sahip oluyor. Aynı şehirde yaşamayan bir yakınınıza online bilet alma fırsatınız olduğu gibi acentalara ödenen komisyonda cüzdanınızda kalıyor.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.