bilet4
alo uçak bileti

10 dakika kala uçak bileti satışı

Burada bahsedilen işlemler ve süreler göz önüne alındığında uçak kalkış saatine 10 dakika kala bilet satışı mümkün olmamaktadır, bilet alınabilse dahi tüm bu işlemlerin gerçekleştirilmesi belirli bir süre aldığından 10 dakika içerisinde uçağa geçmek mümkün değildir. Bazı dönemlerde yoğun talepler ile birlikte alanda bekleyen yolcu sayıları artabilmekte ve işlem süreleri de dolaylı olarak uzayabilmektedir. Bu nedenle kontuar alanlarındaki bekleme süreleri 2 saatten de fazla sürebilmektedir. Gidilmek istenen noktaya ne kadar erken rezervasyon yapılırsa ve kampanya fırsatları gibi indirimler takip edilirse uçuş maliyetleri o kadar azalabilmektedir. Son zamanlarda ve özellikle de uçuş günü alınacak biletin maliyeti çok daha yüksek seviyelere çıkabilmektedir.

Uçak biletleri, gidiş ve varış rotaları üzerinde sefer düzenleyen ilgili havayolu şirketleri üzerinden satın alabilmek için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlar arasında ilgili firmanın kurumsal web sitelerinden, bu firmaların teknolojik yatırımlar sonucunda geliştirdiği İOS ve Android ile uyumlu mobil uygulamalardan ya da nitelikli ve deneyimli personel ekibinin bulunduğu müşteri hizmetleri aracılığıyla satın alınabilmektedir. Bir başka yöntem ise şehir içi ya da havalimanlarından hizmet veren firma acenteleri ile bilet satın almaktadır. Dış hat uçuşlarında; güvenlik kontrolü, bagaj kontrolü, pasaport işlemleri ve check-in dolayısıyla en az 2 saat önceden ilgili kontuar alanında bulunulması gerekir. Eğer gidilmek istenen ülke vize uygulaması gerçekleştiriyor ise ve havalimanlarında kolay vize işlemleri sağlıyorsa burada geçirilmesi gereken süre artabilmektedir.

Havayolu şirketleri genel olarak bilet fiyatlarına; özel koltuk seçimi, kabin içi servisler ve el bagajı hakkı gibi ekstra hizmetleri dahil etmezler ve bu hizmetlerin alınması için fazladan para ödemek gerekir. Havalimanında bu işlemlerin yaptırılması halinde ödenecek miktar artabilmektedir. Aynı şekilde uçuş sonrası hizmetler arasında yer alan otel rezervasyonu, araba kiralama gibi işlemler de ilgili havayolu şirketlerinin bu alanlarda hizmet veren temsilciler ile yaptıkları anlaşma kuralları çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Uçuşa günler kala satın alınması istenen biletlerde bu haklardan yararlanma ucuza yararlanma şansı düşüktür ve bu da uçuş maliyetlerini artırmaktadır.

  Bir düşünce üzerine “10 dakika kala uçak bileti satışı

  1. Leyla

   Bu durumun olmaması çok can sıkıcı tam ani bir iş için uçak bileti alacağım alamıyorum sıf bu yüzden bir an önce bu duruma el atılması gerekirse fiyatların daha yüksek olması gerekiyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yolculuk yapmadan önce uçuş fırsatlarını araştırıp öyle yolculuk yaparak daha güvenli mutlu bir uçuş yapmaya hazır olanlar için ideal fiyatlarla ucuz uçak bilet avantajları sizleri bekliyor. Bilet4 olarak uygun fiyat avantajlarıyla uçak biletlerinden yararlanıp hem erken rezervasyon yaptırın hemde güvenilir bir uçuş sizleri bekliyor olsun. Uçak yolculuğu hakkında tüm detaylı bilgiler, uçak korkularınız dahil, bu korkuları yenmeye kadar bir çok yararlı uçak bilgileri sitemizde paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlardan yararlanıp hem bilgi sahibi olup, hemde ucuz uçak biletlerinden yararlanmanız ümidiyle sitemiz hizmetinizdedir.